Zderzenie auta z ciężarówką wojskową w Czarnowie. Do szpitali trafiło 10 żołnierzy WOT

W Czarnowie w powiecie ostrołęckim doszło do zderzenia wojskowej ciężarówki z samochodem osobowym. Jak podaje straż pożarna, 23 osoby zostały poszkodowane. Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej poinformował, że do szpitali trafiło dziesięciu żołnierzy WOT .

Wypadek miał miejsce w Czarnowie na drodze krajowej nr 60.  - Doszło do zderzenia Citroena Berlingo z pojazdem wojskowym. Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielali pomocy osobom poszkodowanym, na miejscu były karetki pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, więcej nie mogę powiedzieć z uwagi na fakt, że w tym zdarzeniu brał udział pojazd wojskowy - mówi portalowi Gazeta.pl  podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

Z informacji podawanych przez Mazowiecką Straż Pożarną wynika, że poszkodowane zostały łącznie 23 osoby.

Głos zabrał już na Twitterze rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak, który potwierdził, że wypadkowi uległ jeden z pojazdów, którzy przewoził żołnierzy biorących udział w operacji "Odporna Wiosna". Operacja polega m.in. na dostarczaniu żywności i leków, wsparciu służb sanitarnych i współpracy z ośrodkami pomocy społecznej.

"10 żołnierzy jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie" - poinformował rzecznik WOT. Dodał, że "wszyscy poszkodowani żołnierze są diagnozowani".

"Do wypadku doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę pojazdu cywilnego" - napisał płk Marek Pietrzak.

Jak podaje PAP, stan żołnierzy nie zagraża ich życiu. Ciężarówką wojskową miało jechać 26 osób, oprócz żołnierzy WOT byli to również podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. Z kolei autem podróżowały trzy osoby.

Zobacz wideo Zobacz także: Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S8
Więcej o:
Komentarze (135)
Zderzenie auta z ciężarówką wojskową w Czarnowie. Do szpitali trafiło 10 żołnierzy WOT
Zaloguj się
 • nutka7.17

  Oceniono 50 razy 46

  WOT to taki pisi Volkssturm formacja o charakterze pospolitego ruszenia, powołana dekretem Hitlera tuż przed jego śmiercią, analogicznie pislamski WOT powołany ... wszyscy wiedzą przez kogo. Członkowie formacji to przypadkowa zbieranina zakompleksionych nieudaczników, często chwiejnych psychicznie (patrz: kto ich rekrutował), wyglądają jak niedojdy i zachowują się jak niedojdy.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 42 razy 40

  Cudne, jak zawsze. Rzecznik WOT już wskazał winnego. Ci od Błaszczaka tak mają. A potem giną dowody.

 • jur56

  Oceniono 42 razy 36

  Przewozili żywność itd , a 10 trafiło do szpitala . To ciężarówki wojskowe mogą przewozić jednocześnie ludzi i inne ładunki na skrzyni ładunkowej ? Na odległość cuchnie to kłamstwem .

 • polakadam

  Oceniono 38 razy 32

  Jeśli dziesięciu zabrali do szpitala to złapią wirusa. Tam jest nawięcej zakażeń. Za chwilę wot będzie w kwarantannie.

 • zgred151

  Oceniono 33 razy 29

  Zabawa dzieciakow w wojsko . Teraz bedzie dzialanie by obciążyć wina cywilnego kierowce.

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 27

  Właścicielka kwiaciarni w Ostródzie jest jedną z tysięcy przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. Trzy tygodnie temu musiała zamknąć interes. Gdy spotkała się z właścicielem lokalu, który wynajmowała, zobaczyła, że na fakturze widnieje kwota "jeden złoty".
  Swoją historię pani Jolanta opisała w mediach społecznościowych. "Dziś otrzymałam taką fakturę za najem lokalu i to jest moja tarcza kryzysowa" - napisała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX