Zderzenie auta z ciężarówką wojskową w Czarnowie. Do szpitali trafiło 10 żołnierzy WOT

W Czarnowie w powiecie ostrołęckim doszło do zderzenia wojskowej ciężarówki z samochodem osobowym. Jak podaje straż pożarna, 23 osoby zostały poszkodowane. Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej poinformował, że do szpitali trafiło dziesięciu żołnierzy WOT .

Wypadek miał miejsce w Czarnowie na drodze krajowej nr 60.  - Doszło do zderzenia Citroena Berlingo z pojazdem wojskowym. Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielali pomocy osobom poszkodowanym, na miejscu były karetki pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, więcej nie mogę powiedzieć z uwagi na fakt, że w tym zdarzeniu brał udział pojazd wojskowy - mówi portalowi Gazeta.pl  podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

Z informacji podawanych przez Mazowiecką Straż Pożarną wynika, że poszkodowane zostały łącznie 23 osoby.

Głos zabrał już na Twitterze rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak, który potwierdził, że wypadkowi uległ jeden z pojazdów, którzy przewoził żołnierzy biorących udział w operacji "Odporna Wiosna". Operacja polega m.in. na dostarczaniu żywności i leków, wsparciu służb sanitarnych i współpracy z ośrodkami pomocy społecznej.

"10 żołnierzy jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie" - poinformował rzecznik WOT. Dodał, że "wszyscy poszkodowani żołnierze są diagnozowani".

"Do wypadku doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę pojazdu cywilnego" - napisał płk Marek Pietrzak.

Jak podaje PAP, stan żołnierzy nie zagraża ich życiu. Ciężarówką wojskową miało jechać 26 osób, oprócz żołnierzy WOT byli to również podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. Z kolei autem podróżowały trzy osoby.

Zobacz wideo Zobacz także: Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S8
Więcej o: