Marzena Paczuska o problemach ludzi z depresją w pandemii: W d... się poprzewracało

Członkini zarządu Telewizji Polskiej Marzena Paczuska podzieliła się refleksją jaki wpływ mają restrykcje związane z pandemią koronawirusa na zdrowie psychiczne Polaków. Zgodnie z nowymi regulacjami, nie można m.in. wchodzić do lasów i parków. - Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało - napisała Paczuska na Twitterze. Jej wpis został skrytykowany przez wielu dziennikarzy.

Z powodu pandemii koronawirusa rząd zastosował w Polsce liczne ograniczenia. Zamknięte są m.n. szkoły, uniwersytety, instytucje kulturalne i liczne sklepy niespożywcze. Obowiązuje zakaz gromadzenia się, nie można wchodzić do lasów i parków. Te ostatnie restrykcje skrytykował na Twitterze Marcin Wyrwał z Onetu.

Zobacz wideo Minister środowiska tłumaczym, czy spacer w lesie jest dozwolony:

- Za chwilę ruszy fala depresji, załamań i gorzej. W tym czasie zakazuje się nam wstępu do lasu i zniechęca do uprawiania bezkontaktowych sportów, jak bieganie, rower, nordic walking etc - Czy ktoś o tym pomyślał? - zapytał Wyrwał.

Marzena Paczuska: Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało

Na jego wpis zareagowała Marzena Paczuska, członkini zarządu Telewizji Polskiej. - Jakich depresji? Jakich załamań? Ludzie obozy, więzienia i nawet dwie wojny przeżyli. Trzeba chronić życie, zbierać siły na walkę z kryzysem, zachować pogodę ducha. A tu jakiś frustrat histeryzuje z powodu zakazu uprawiania sportów?! - zapytała Paczuska, która już prawie miesiąc jest zawieszona w pełnieniu funkcji w TVP.  Wcześniej była m.in. doradcą prezesa TVP oraz kierowała "Wiadomościami".

Gdy jeden z internautów zauważył, że na umówienie wizyty do psychologa trzeba dziś czekać nawet do maja, Paczuska odpowiedziała mu: Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało. Bo życie jest takie trudne.

Wpisy członkini zarządu TVP zostały skrytykowane przez wielu dziennikarzy. - Osoba, która zarządzała „Wiadomościami” TVP na temat depresji mówi: „w d... się ludziom poprzewracało”. To oczywiście tłumaczy poziom wrażliwości i głupotę lejącą się z TVP. Ale przede wszystkim daje sygnał, że jeszcze wiele jest do zrobienia w edukowaniu o tej chorobie - napisał Janusz Schwertner z Onetu.

- Oczywiście komentarz jest nieelegancki. Ale przede wszystkim pokazuje, że p. Paczuska nie wie, iż depresja to choroba. Tak jak rak płuc. Równie dobrze można by chorych na raka wyśmiewać, bo "ludzie palili całe życie, wdychali różne gówna i nie mieli raka". A inni, kurczę, mają - zwrócił uwagę Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Kiedy brytyjskie media - nie tylko publiczne - poruszają tematy, które mogą obciążyć psychicznie widzów, to często podają numery telefonów, gdzie można szukać wsparcia, mówiąc: nie jesteście sami. Odpowiedzialne dziennikarstwo w interesie publicznym. Bo tak, życie bywa trudne - przypomniał Jakub Krupa, w przeszłości m.in. korespondent PAP w Londynie.

Lekarz krytykuje Paczuską, ta odpowiada: Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją

Słowa Paczuskiej skomentował także dr Mikołaj Sinica, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów, członek Naczelnej Rady Lekarskiej. -  Szanowna Pani, Zapraszam do Szpitala psychiatrycznego. z chęcią opowiem o chorobie, jaką jest depresja, jej przyczynach i patogenezie. Opowiedziałbym przy okazji o stygmatyzacji osób chorych psychicznie, wykluczeniu, hejcie, tragediach ludzkich - napisał dr Sinica. Członkini zarządu TVP natychmiast zareagowała: Źle Pan trafił. Mam doświadczenie rodzinne. Dlatego histerię, którą co poniektórzy tu rozkręcają uważam za dziecinadę. A Pan, doktorze - może przestać mnie traktować jak sztubaka z niższych klas.

Po kolejnych krytycznych komentarzach Paczuska dodała: O kurcze...Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją. Zasmarkanych i pogubionych. I tą depresją postanowili dać mi wycisk. Bo do lasu nie mogą.

Przeczytaj też: 

Więcej o:
Komentarze (946)
Marzena Paczuska lekceważy problemy psychiczne w czasie pandemii: W d... się poprzewracało
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 255 razy 219

  Trudno skomentowac inaczej-głupota i podłość.Kolejny raz PiS pokazuje czym sa jego ludzie.

 • puuchatek

  Oceniono 241 razy 211

  Szanowna Pani,

  jest Pani wyjątkowo obrzydliwą osobą. Parafracując klasyków, w języku ludzi kulturalnych brak wystarczająco obraźliwych określeń, aby opisać Pani postawą.

 • alderaan

  Oceniono 204 razy 190

  Ludzie, z kim wy polemizujecie? Z kolejną gwiazdą kultury, intelektu i wrażliwości pisu? To tak jakby z Richardem Czarneckim o niezmienności poglądów politycznych, Pawłowicz o kulturze osobistej, Piotrowiczem o wierności ideałom, z Przyłębską o publikacjach naukowych, Dudą o godności i honorze czy wreszcie z Jarosławem o życiu rodzinnym! Zero trzeba ignorować!

 • danuel

  Oceniono 129 razy 117

  O tak ludziom reżimu w dupach się poprzewracało. Ale jeszcze suweren was na taczkach wywiezie na śmietnik historii.

 • koment22

  Oceniono 130 razy 108

  Paczuska by się nadawała do "Seksmisji" jako pani naczelnik obozu.

 • policzna

  Oceniono 106 razy 94

  Członkini Zarządu TVP - Marzena Paczuska. Moralne dno.
  I co Ty, kobieto, powiesz jak kiedyś przed Bogiem staniesz?
  "Byłam wredną babą, pozbawioną jakiegokolwiek współczucia wobec bliźnich i było mi z tym dobrze"?

 • puuchatek

  Oceniono 108 razy 88

  To nie dotyczy tylko problemu depresji zresztą.

  Moja ciotka (85 lat), po wszczepeniu rozrusznika serca, ma ZALECENIE od lekarza, aby codziennie chodzić z kijkami kilka kilometrów. Kilka dni temu na PUSTYM OSIEDLU, dorwało ją dwoje policjantów, zagroziło mandatem 5000 zł i kazało iść do domu. „Następnym razem pani nie odpuścimy”. Kompletnie nieracjonalne (żywego ducha, nie ma od kogo sie zarazić ani na kogo przenieść wirusa), do tego tępa bezmyślność i nadgorliwość policjantów. Siedzenie w domu i zaniechanie ćwiczeń NA PEWNO będzie dla ciotki bardziej szodliwe, niż chodzenie po pustym osiedlu.

 • jo1952

  Oceniono 71 razy 59

  Poziom wypowiedzi p.Paczuskiej to klimaty koleżanki,p. Pawłowicz.Nie dostrzega już innego świata poza własnym środowiskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX