Sopot. Dziewięć osób rannych w zderzeniu radiowozu z samochodem osobowym

Na al. Niepodległości przy skrzyżowaniu z ul. Reja w Sopocie doszło do zderzenia radiowozu i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia rannych zostało dziewięć osób. Jedną z poszkodowanych jest 14-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło we wtorek 31 marca około godziny 21. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna włączał się do ruchu z zatoczki i próbował zawrócić. Podczas tego manewru zderzył się z jadącym w stronę Gdyni radiowozem, który zjechał na pobocze i uderzył w słup trakcji trolejbusowej. Pojazd uprzywilejowany nie miał włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Obaj kierowcy byli trzeźwi - relacjonuje portal trojmiasto.pl

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Sopot. Dwóch policjantów pozostaje na obserwacji. Kierowcy osobówki zatrzymano prawo jazdy

Po wypadku do szpitala przetransportowano dziesięć osób - ośmiu policjantów, kierowcę samochodu osobowego oraz 14-letnią dziewczynkę, która podróżowała wraz z nim. Badania wykazały, że dziewięć osób odniosło obrażenia. Radio Gdańsk informuje, że sześciu policjantów zostało zwolnionych do domu, a kierowca osobówki i 14-latka opuścili szpital na własne żądanie. Dalszej obserwacji lekarskiej poddano dwóch funkcjonariuszy policji.

Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Część alei Niepodległości prowadząca w stronę Gdyni była zablokowana przez blisko trzy godziny.

Więcej o:
Komentarze (37)
Sopot. Dziewięć osób rannych w zderzeniu radiowozu z samochodem osobowym
Zaloguj się
 • emarx

  Oceniono 18 razy 12

  "Pojazd uprzywilejowany nie miał włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych."
  Skoro nie miał włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, to z pewnością nie był pojazdem uprzywilejowanym. Uprzywilejowanie nie wynika z samego faktu napisu "policja" na boku, rejestracji zaczynającej się na "H" lub zainstalowania koguta na dachu.

 • katarzynatlalka

  Oceniono 14 razy 10

  Barany czytajcie ze zrozumieniem! Sprawca (temu co zatrzymali prawko) zawracał na dwukierunkowej ulicy!!!! Radiowóz jechał sobie (nie musiał na sygnale), równie dobrze mógł to być czołg, i trafił "dupka" który nie patrzy w lusterka!

 • 0apud0

  Oceniono 9 razy 7

  "Pojazd uprzywilejowany nie miał włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. "

  A więc nie był pojazdem uprzywilejowanym, redaktorze "uz".

 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 7

  Ciasno , korki na ulicach. Ludzie spieszą się do pracy. Trzeba zrozumieć.

 • oelefante

  Oceniono 8 razy 2

  Jeśli pojazd nie miał włączonych sygnałów, to nie był pojazdem uprzywilejowanym.

 • naw18

  Oceniono 5 razy 1

  Potoczne rozumienie radiowozu to samochod osobowy z kogutem na dachu a nie bus policyjny. Poza tym "uprzywilejowany" to nie powodu policyjnej rejestracji tylko dyskoteki na dachu i wycia sygnalu a w tym wypadku toru jazdy. Moze gazeciany "redachtor" z przypadku troche zastanowi sie co pisze i jak jest rozumiany.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 5 razy 1

  ... kierujący samochodem osobowym mężczyzna włączał się do ruchu z zatoczki i próbował zawrócić.
  *****************************************
  Dla większości tutaj piszących a zupełnie nieznających przepisów. To nie ma znaczenia że to był radiowóz, to był pojazd mający w tym przypadku pierwszeństwo przejazdu.

 • panstwo_z_dykty

  0

  psy przeżyły ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX