Pogoda na dziś - czwartek 2 kwietnia. Na północy będzie padał deszcz i śnieg

Pogoda na dziś - czwartek 2 kwietnia. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw. Na północy będzie silnie wiać, a na południu pojawią się przymrozki.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W czwartek na północy i w centrum kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Na większe rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy południowej Polski.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 7 do 11 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś w Gdańsku. Tam będzie maksymalnie 7 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie prognozowanych jest 9 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie będzie 11 stopni. W pozostałych regionach, tj. województwach: lubuskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim będzie 10 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 2 kwietnia.Pogoda na dziś - czwartek 2 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Na południu dużo słońca

Zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest dla północnej i centralnej części kraju. Na południu mieszkańców czeka dziś niemal bezchmurne niebo i dużo słońca. Deszcz i deszcz ze śniegiem zapowiadane są w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim rano. W pozostałych regionach bez jakichkolwiek opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy nad morzem i w górach (do nawet 75 km/h).

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dla północnej i południowej Polski

Dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Średnia siła wiatru wynosić będzie 45 km/h, ale w porywach może wiać do 75 km/h. IMGW wydało też alerty pierwszego stopnia dla województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Tam pojawią się przymrozki.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na dziś - czwartek 2 kwietnia. Na północy będzie padał deszcz i śnieg
Zaloguj się
  • gienia5

    Oceniono 1 raz 1

    Codziennie jest niedziela… I pogoda deszczowa, że nie można wyjść.
    Jakiś Dzień świstaka, czy co ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX