Radio Maryja ostrzega przed oszustami. "Nikt z nas nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet"

"Otrzymujemy sygnały, że w internecie pojawiają się różne inicjatywy podszywające się pod Radio Maryja. Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili" - informuje toruńska rozgłośnia o. Tadeusza Rydzyka na swojej stronie intenetowej. Według Radia Maryja oszuści propagują w sieci "spowiedź przez internet".

Radio Maryja w opublikowanym na oficjalnej stronie komunikacie poinformowało, że w sieci pojawiają się "różne inicjatywy" podszywające się pod rozgłośnię, a oszuści ostatnio mieli ponownie się uaktywnić.

Zakładają strony, wykorzystując wprost znaki Radia Maryja albo przerobione logo Radia Maryja, a także zdjęcia przedstawiające ojca Dyrektora. Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież

- czytamy w komunikacie.

Radio Maryja o "spowiedzi w internecie"

Rozgłośnia podkreśla, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma własnej strony internetowej.

Ostatnio po raz kolejny oszuści propagują tak zwaną "spowiedź w internecie", pokutę online. Raz – oszuści ci drwią z Sakramentów świętych, dwa – zniesławiają Radio Maryja i ojca Dyrektora, trzy – okradają naiwnych, gdyż podają numery kont za tak zwaną "usługę"

- ostrzega Radio Maryja.

Rozgłośnia podkreśla, że toruńskie radio "nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego".

"Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie" - wyjaśnia zespół radia.

"Nie dajmy się nabierać oszustom, a poza tym Kochani nie zniechęcajmy się, ale czyńmy dobro, jeszcze więcej dobra. Bierność dobrych rozzuchwala złych. Szczęść Boże" - podsumowuje Radio Maryja.

Zobacz wideo Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę: Jest jakaś kolumna szkodząca
Więcej o: