Pogoda na weekend 28-29 marca. Słoneczna sobota, od niedzieli ochłodzenie

Prognoza pogody na weekend 28-29 marca. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami na północy i południu kraju w sobotę. Więcej ostrzeżeń wydanych zostało na niedzielę, kiedy we znaki dawać się będzie silny wiatr, przymrozki oraz marznące opady deszczu.
Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

W weekend czeka nas zmienna pogoda. Po ciepłej i słonecznej sobocie znowu pojawią się przymrozki, a lokalnie też marznące opady deszczu i śniegu.

Pogoda na sobotę 28 marca. Temperatury od 12 do 15 stopni

Dziś najniższa temperatura, 12 stopni, zapowiadana jest w Szczecinie. Jeden stopień więcej pojawi się na termometrach w województwie świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. W Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie będzie 14 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa mazowieckiego, lubelskiego, opolskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Tam prognozowanych jest 15 stopni.

W pierwszej połowie dnia w całej Polsce zapowiadane jest bezchmurne niebo. Trochę mniej słońca będzie po południu w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Podobnie jak w całym tygodniu także w sobotę w żadnym regionie nie są przewidywane jakiekolwiek opady deszczu lub śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany. Silniejsze porywy w województwie pomorskim i zachodniopomorskim, gdzie wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW. Alert pogodowy obowiązuje też w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Tutaj w godzinach porannych przewidywane są przymrozki.

Pogoda na niedzielę 29 marca. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

W niedzielę najchłodniej będzie na północy kraju. W Gdańsku i Olsztynie będą kolejno tylko 2 i 3 stopnie. W województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i łódzkim zapowiadane są maksymalnie 4 stopnie. 5 stopni będzie natomiast w Szczecinie, Opolu i Katowicach. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Lublina i Rzeszowa, gdzie będzie kolejno 11 i 10 stopni. W pozostałych województwach: podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim i śląskim temperatura będzie wahać się do 6 do 7 stopni.

W niedzielę rano tylko na południu Polski przez chwilę będzie słonecznie. Później w całym kraju prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. W pierwszej części dnia deszcz zapowiadany jest w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Później deszcz ze śniegiem pojawi się dodatkowo w województwie lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim i podlaskim. W północnej i centralnej Polsce wiatr umiarkowany, na wybrzeżu silny. W całej Polsce obowiązują też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim dodatkowo ostrzeżenie przed silnym wiatrem. W województwach mazowieckim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim dodatkowo pojawią się oblodzenia na drogach i chodnikach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: