Onet: Prezes sądu w Siemianowicach Śląskich wprowadził przerwę na modlitwę

Prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich wprowadził 10-minutową przerwę w pracy przewidzianą na "modlitwę lub wycieszenie" - podaje Onet.pl. Jak tłumaczy, kierował się przy tym zapisami konstytucji.

Jak pisze onet.pl, sędzia Mariusz Witkowski jako gorliwy katolik dał się poznać już wcześniej: gdy na początku 2018 r. wybierano kandydatów do nowej KRS, na publiczne wysłuchanie zabrał Pismo Święte podkreślając, że kieruje się jej zapisami w życiu.

Prezes sądu wprowadza przerwę na modlitwę

Jednak podjęta w środę przez prezesa Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich decyzja to w Polsce nowość. "Zarządza się przerwę w wykonywaniu czynności służbowych, podczas której Pracownik może wedle swojego uznania oddać się modlitwie lub wyciszeniu" - takie postanowienie wydał Mariusz Witkowski. Prezes podkreślił, że kierował się artykułem konstytucji zapewniającym obywatelom wolność sumienia i religii.

Onet.pl poprosił o komentarz przełożonych Wikowskiego z Sądu Okręgowego w Katowicach. Rzecznik ds. cywilnych SO w Katowicach sędzia Marian Zawała powiedział, że o sprawie dowiedział się z internetu, a sprawy nie dotyczące orzecznictwa nie podlegają kontroli sądu okręgowego. - Powiem jednak szczerze, że zarządzenie to odbieram jako co najmniej nietypowe, wcześniej się z niczym takim nie spotkałem. Przerwy powinny być zarządzane, na to uczulany jest każdy sędzia, ale to, jak kto je spędzi pozostaje do jego wyłącznego uznania. Nam nic do tego - dodał Zawała.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (155)
Onet: Prezes sądu w Siemianowicach Śląskich wprowadził przerwę na modlitwę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 48

  Przerwę ma. Między szarymi. Komórkami. Nie, nie ma komórek!!
  Się kretynów rozmnożyło. Łapy opadają.

 • ewanwypior

  Oceniono 45 razy 43

  Siemianowicami rządzi Prezydent który zawierza miasto Matce Boskiej, bo ona tam rządzi, on tylko pomaga, a teraz jeszcze nawiedzony sędzia, dopust boży !

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 41 razy 39

  Za pół roku stwierdzi że nie wszyscy są wystarczająco wyciszeni i w związku z tym modlitwa staje się jedyną i obowiązkową formą przerw w pracy.
  Chcesz wyskoczyć na papierosa? Nie, musisz się modlić!

 • wolak007

  Oceniono 32 razy 30

  Awans do ministerstwa już jeden krok!...

 • kotprezesa

  Oceniono 31 razy 29

  Chciał zostać inkwizytorem-został sędzią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX