Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Temperatura wkrótce wzrośnie, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w ciągu kilku kolejnych dni będziemy obserwować wzrost temperatury. W sobotę termometry wskażą nawet 16 stopni, jednak już w poniedziałek aura gwałtownie się zmieni.

Z prognozy pogody IMGW wynika, że czwartek 26 marca będzie dniem, w którym nastąpi ocieplenie. Choć o poranku było jeszcze zimno, w ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 11 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Tego dnia najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Zachmurzenie będzie niskie do umiarkowanego, nie prognozuje się żadnych opadów. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda. Do niedzieli będzie dość ciepło. W poniedziałek ujemne wartości na termometrach

W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej. W piątek temperatura będzie wahać się od 8 stopni w Zakopanem do 15 w Katowicach i Krakowie. Będzie to pogodny dzień. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe, a najwięcej przejaśnień odnotujemy na południu kraju. 

W sobotę termometry wskażą od 12 stopni w Suwałkach do 16 stopni w Opolu, we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Na wschodzie i południu kraju będzie słonecznie, na zachodzie i północy pojawi się nieco chmur, ale nie będzie padać.

Niedziela również będzie słoneczna i ciepła. Wyjątkiem będzie Wybrzeże. Termometry wskażą maksymalnie od 4 stopni w Koszalinie do 15 stopni w Katowicach i Krakowie. Na południu i wschodzie kraju wciąż będzie słonecznie. Na zachodzie będzie padał deszcz, a na północy - nawet deszcz ze śniegiem.

Dniem przełomowym dla pogody będzie poniedziałek 30 marca. Tego dnia temperatura wyraźnie spadnie. Termometry wskażą od -2 stopni w Zakopanem do 4 stopni w Zielonej Górze. Synoptycy prognozują, że tego dnia w całej Polsce będzie padał śnieg.     

Więcej o:
Komentarze (13)
Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Temperatura wkrótce wzrośnie, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa
Zaloguj się
 • mgkgk

  Oceniono 3 razy 3

  Przyroda odpocznie od człowieka , krokusy nie będą rozjeżdżane, dzikie zwierzęta nie będą mordowane przez dla sportu przez pijanych myśliwych, atmosfera będzie czystsza bez samolotów.

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 2

  Zbrodniarz towarzysz MAO pęka ze śmiechu obserwując z kotła poczynania swoich następców ;-)))))))))))

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 2 razy 2

  No bo to 'pisiowiecze', zimy nie było i wiosny także!

 • uthark

  Oceniono 4 razy 2

  "zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa "

  Zima? Chyba jesień. Zimy w tym roku nie było, przynajmniej nad dolną Wisłą.

 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro zima jeszcze wróci to kiedy wreszcie "statkiem z Ameryki" wróci Leśko Kalkstein Kacyński zwany prześmiewczo "profesorem" ???? ;-)))))))

 • justas32

  Oceniono 5 razy 1

  Cholerny PiS ...

 • koneckie

  Oceniono 12 razy -4

  Chiny okazały się lepsze od UE która dla swoich członków pomoc uzależnia od tego kto pierwszy ten lepszy. Od rana atak na "komunistyczne" Chiny które okazały sie lepsze od "demokratycznej" UE :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX