Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Temperatura wkrótce wzrośnie, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w ciągu kilku kolejnych dni będziemy obserwować wzrost temperatury. W sobotę termometry wskażą nawet 16 stopni, jednak już w poniedziałek aura gwałtownie się zmieni.

Z prognozy pogody IMGW wynika, że czwartek 26 marca będzie dniem, w którym nastąpi ocieplenie. Choć o poranku było jeszcze zimno, w ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 11 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Tego dnia najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Zachmurzenie będzie niskie do umiarkowanego, nie prognozuje się żadnych opadów. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda. Do niedzieli będzie dość ciepło. W poniedziałek ujemne wartości na termometrach

W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej. W piątek temperatura będzie wahać się od 8 stopni w Zakopanem do 15 w Katowicach i Krakowie. Będzie to pogodny dzień. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe, a najwięcej przejaśnień odnotujemy na południu kraju. 

W sobotę termometry wskażą od 12 stopni w Suwałkach do 16 stopni w Opolu, we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Na wschodzie i południu kraju będzie słonecznie, na zachodzie i północy pojawi się nieco chmur, ale nie będzie padać.

Niedziela również będzie słoneczna i ciepła. Wyjątkiem będzie Wybrzeże. Termometry wskażą maksymalnie od 4 stopni w Koszalinie do 15 stopni w Katowicach i Krakowie. Na południu i wschodzie kraju wciąż będzie słonecznie. Na zachodzie będzie padał deszcz, a na północy - nawet deszcz ze śniegiem.

Dniem przełomowym dla pogody będzie poniedziałek 30 marca. Tego dnia temperatura wyraźnie spadnie. Termometry wskażą od -2 stopni w Zakopanem do 4 stopni w Zielonej Górze. Synoptycy prognozują, że tego dnia w całej Polsce będzie padał śnieg.