Pogoda na dziś - piątek 27 marca. W całym kraju powyżej 10 stopni

Pogoda na dziś - piątek 27 marca. W porównaniu do ostatnich dni w piątek czekają nas całkiem wysokie temperatury. W całej Polsce prognozowanych jest od 12 do 15 stopni.
Zobacz wideo Marta opiekuje się zwierzętami, które same podróżują

W piątek, podobnie jak w pozostałych dniach, będzie bardzo słonecznie. Silniejsze porywy wiatru możliwe będą jedynie we wschodniej części kraju.

Temperatura. Na południu nawet 15 stopni

Najniższa temperatura, 12 stopni, zapowiadana jest w Gdańsku i Białymstoku. Z kolei najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Śląska i Małopolski. Tam termometry pokażą 15 stopni. W Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu, Rzeszowie i Kielcach prognozowanych jest maksymalnie 14 stopni. W pozostałych regionach: województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, lubelskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim będzie 13 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 27 marcaPogoda na dziś - piątek 27 marca gazeta.pl

Opady. Czeka nas słoneczny dzień

Przez cały dzień niewielkie zachmurzenie może pojawić się w północnej i centralnej Polsce. W pozostałych regionach zapowiadane jest bezchmurne niebo. Synoptycy nie zapowiadają na dziś żadnych opadów. Wiatr będzie umiarkowany, na wschodzie bardziej porywisty. W Tatrach może wiać do 60 km/h.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Alerty północno-wschodniej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W tych regionach zapowiadane są poranne przymrozki do około -2 i -3 stopni. Alerty obowiązują do godziny 9:00.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: