W paczce z USA miał być sprzęt sportowy. Celnicy znaleźli zestaw do karabinu dla strzelców wyborowych

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej ze Stanów Zjednoczonych. W deklaracji celnej wskazano, że znajduje się w niej sprzęt sportowy.

Funkcjonariusze KAS znaleźli w skontrolowanej paczce zestaw do precyzyjnego karabinu snajperskiego - kolbę z osprzętem firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, w zakresie prawidłowości przesyłania i przewozu broni, wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska policja.

Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.

Przywóz broni i amunicji, z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania stosownego zaświadczenia przez konsula RP. W przypadku gdy nielegalnie przywieziona broń lub amunicja zostanie ujawniona na terytorium Polski, jej posiadacz powinien liczyć się z jej przepadkiem, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek
Więcej o:
Komentarze (264)
W paczce z USA miał być sprzęt sportowy. Celnicy znaleźli zestaw do karabinu dla strzelców wyborowych
Zaloguj się
 • pawel_dabrowski

  Oceniono 68 razy 52

  ...na zdjęciach nie ma ani jednej części podlegającej pod ustawę o broni i amunicji. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać. To są wszystko przedmioty nie wymagające jakiegokolwiek zezwolenie, można je kupić również w polskich sklepach, nie trzeba mieć nawet 18 lat.

 • izopropanol

  Oceniono 54 razy 42

  Zgadza sie, sprzęt sportowy. Tak jak i paintball .Przecież to nie jest broń, tym bardziej amunicja.... Prawdopodobnię części do karabinka ASG , czyli Air Soft Gun. Ktoś sobie moda kupił do wiatrówki a ci durni urzędnicy jak to oni, narobili paniki .

 • occam

  Oceniono 49 razy 41

  Nie widzę żadnego elementu niedozwolonego.

  "Frame" i ris'y do jakiegoś istniejącego systemu który najpewniej posiada zamawiający, albo jeszcze sie okaże że to jakiś ASGowiec chciał przerobić replikę ;D

  Brawo dzielna "słuszba" celna. Oby zamawiający was przeciągnął już odpowiednio za waszą "wiedzę".

 • bwv1080

  Oceniono 27 razy 27

  Paczka nie zawiera istotnych części broni palnej w myśl ustawy o broni i amunicji. Elementy nie będące istotnymi częściami broni lub amunicji nie podlegają ograniczeniom.

  Funkcjonariusze KAS błysnęli szczególnym przypadkiem niekompetencji w połączeniu z nadgorliwością i parciem na szkło.

 • achzarit

  Oceniono 29 razy 25

  Karabin - bez lufy i zamka. Taką bronią można zrobić tyle krzywdy co maczugą. Albo bejsbolem.

 • dobosz.pawel

  Oceniono 26 razy 24

  Gazeto i służby celne - brawo Wy! Ten sprzęt sprowadza się z USA bo tam jest dostępny i jest tańszy niż w EU.... problem jest taki ze jest to legalne więc macie sukces na miarę waszych możliwości!

 • janus_saves

  Oceniono 33 razy 23

  lol, pewnie konwersja do karabinku ASG bo ja tu widzę tylko obudowę i szyny, ale sensacja jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX