Ksiądz zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków. Miał być "skrzynką kontaktową" dilerów

Duchowny jednej z parafii w powiecie radomszczańskim usłyszał zarzuty posiadania i obrotu środkami odurzającymi. 41-letniemu Tomaszowi Ś. miał być pośrednikiem dilerów. Grozi mu więzienie.
Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Sprawa zaczęła się w marcu, kiedy policjanci wydziału kryminalnego w Radomsku zaczęli obserwację osoby podejrzewanej o handel narkotykami - podaje częstochowska "Gazeta Wyborcza". Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 25 i 28 lat, którzy usłyszeli łącznie 11 zarzutów związanych z posiadaniem o obrotem marihuaną. Aresztowano jeszcze 22-letniego mężczyznę. 

Policjanci odkryli też, że adresatem jednej z przesyłek z narkotykami był ksiądz Tomasz Ś., proboszcz parafii w okolicach Radomska. 18 marca 41-letni duchowny usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz niedozwolonego obrotu wewnątrzwspólnotowego. Grozi za to odpowiedni do trzech i do pięciu lat więzienia. 

Ksiądz miał być "skrzynką kontaktową" dilerów i odbierać wysyłane z zagranicy paczki z narkotykami. Portal pulsradomska.pl podaje, że prokuratura uznaje sprawę za rozwojową i nie wyklucza dalszych zatrzymać. Ksiądz przyznał się do zarzucanych czynów i został objęty nadzorem policyjnym. Lokalny portal podaje, że na Facebooku powstała grupa "Wspieramy księdza Tomasza. Parafia Jedlno". 

Ksiądz zawieszony w obowiązkach

Rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej ks. Mariusza Bakalarza wydał oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu księdza. Zapewniono też o współpracy ze śledczymi w przeprowadzeniu niezbędnych czynności.

"W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś. Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat. Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu"
Więcej o:
Komentarze (103)
Ksiądz zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków. Miał być "skrzynką kontaktową" dilerów
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 50 razy 46

  A gdzie wielki łapacz opłatków, watykański sługus i kaczy czopek, niejaki Du.a? Na co czeka? Natychmiast ułaskawić watykańczyka. Ale już!

 • jurek42

  Oceniono 43 razy 39

  Ksiądz przyznał się do zarzucanych czynów i został objęty nadzorem policyjnym... to jakiś żart z prawa ? Za handel i paserstwo narkotykowe idzie się do pierdla..

 • brutalnaprawda

  Oceniono 38 razy 32

  Oni wszyscy sa dilerami - religii, opim dla ludzi pozbawionych zdrowego/samodzielnego myślenia !

 • strach_sie_bac

  Oceniono 30 razy 24

  Nie od dziś wiadomo, że pasibrzuchy bez dopalaczy cienko przędą, stąd mnóstwo u nich alkoholików, hazardzistów, seksoholików i miłośników różnej maści dragów.

 • hienawtrampkach

  Oceniono 22 razy 18

  Ale to ksiundz. Święty on! Nie oddamy ksiundza! Pijak Józek, pójdzie za niego do więzienia!

 • Oceniono 19 razy 17

  Można i tak kasiorę ciągnąć!!-MOŻNA!!. Zresztą zapewne miał dyspensę ważne żeby procent odprowadzał.

 • silvermane

  Oceniono 18 razy 16

  Ale o co chodzi, przecież religia od dawna znana była jako opium dla ludu.

 • driftoczenko

  Oceniono 14 razy 14

  Co za podły atak na Święty Kościół Katolicki!!! Proszę natychmiast przeprosić kapłona, całować po rękach i modlić się by nie sprowadzić na policję gniewu Ojca Dyrektora. Ojcze Dyrektorze, módl się za nami, bądź miłosierny i obroń policję przed gniewem Niebieskiej Panienki. Szanowna policjo, dwa drogie auta "od bezdomnego" naprawdę w tej sytuacji byłyby na miejscu. Tym miejscem niech będzie adres Radia Maryja.
  Uwagi na temat figury Ojca Dyrektora to grzech śmiertelny. Biedny Ojciec Dyrektor ma tak wielki brzuch z powodu obrzęku głodowego, bo całe swoje jedzenie przekazał biednym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX