Pogoda na dziś - czwartek 26 marca. Termometry pokażą dziś od 8 do 11 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 26 marca. Synoptycy prognozują powolny wzrost temperatury. W weekend w całym kraju będzie już bardzo ciepło: lokalnie termometry pokażą nawet 15-16 stopni.
Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

W czwartek od południa kraju pojawiać się będzie umiarkowane zachmurzenie, jednak nie będzie to skutkować żadnymi opadami. W całej Polsce nadal możemy oczekiwać bardzo dużych rozpogodzeń.

Temperatura. Najwyższa temperatura, 11 stopni, w Małopolsce

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w Łodzi i Lublinie, gdzie będzie maksymalnie 8 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim, podkarpackim i wielkopolskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Krakowa. Tam termometry pokażą 11 stopni. W pozostałych regionach: województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim będzie maksymalnie 10 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 26 marcaPogoda na dziś - czwartek 26 marca gazeta.pl

Opady. Dziś także czeka nas dzień bez jakichkolwiek opadów

W pierwszej części dnia niewielkie zachmurzenia prognozowane są w południowej i centralnej Polsce w pasie do województwa wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Później chmury pojawią się także w północnej części kraju. Przez większą część dnia będzie bardzo pogodnie i słonecznie, meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów. Wiatr na ogół słaby, bardziej umiarkowane porywy czekają mieszkańców południowych i centralnych regionów.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Alerty dla wschodniej i południowej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują one w dziewięciu województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Temperatura spadnie w tych miejscach do -2 i -5 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: