Pogoda na dziś - środa 25 marca. Kolejny dzień z bezchmurnym niebem

Pogoda na dziś - środa 25 marca. Meteorolodzy prognozują na dziś ponownie bardzo słoneczny dzień. W południowej i centralnej Polsce mogą pojawić się silniejsze porywy wiatru.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie dziś od 4 do 8 stopni. Z powodu arktycznego powietrza, które utrzymuje się nad Polską, musimy liczyć się z porannymi przymrozkami, które utrzymają się dość długo.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Najwyższa temperatura w środę prognozowana jest dla Pomorza Zachodniego i Dolnego Śląska, gdzie będzie 8 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze i Opolu. W województwie kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim przewidywanych jest 6 stopni. W Lublinie, Łodzi, Krakowie i Rzeszowie będzie 5 stopni. Najzimniej będzie w Kielcach - tam maksymalnie 4 stopnie w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - środa 25 marcaPogoda na dziś - środa 25 marca gazeta.pl

Opady. Umiarkowany wiatr w całym kraju

W całej Polsce zapowiadane jest dziś ponownie bezchmurne niebo. W całym kraju możemy więc liczyć na bardzo dużo słońca i brak jakichkolwiek opadów. Wiatr umiarkowany, okresami dość porywisty zwłaszcza na południu i w centrum. W Karpatach i Sudetach może wiać w porywach do 70 km/h, co będzie powodowało zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Przymrozki w całym kraju

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed przymrozkami dla całej Polski. Alerty obowiązują aż do godziny 9:00. W tym czasie temperatura spadnie do -2 stopni na Pomorzu Zachodnim, - 6 stopni w centrum i -10 stopni w rejonach podgórskich.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: