Pogoda na tydzień [23-29 marca]. Przygotujmy się na słońce, deszcz, a nawet śnieg

Prognoza pogody na tydzień 23-29 marca. Z przewidywań meteorologów wynika, że w kolejnym tygodniu sprawdzi się powiedzenie, które mówi, że "w marcu jak w garncu". W ciągu kolejnych kilku dni aura zmieni się kilkukrotnie.

Z map pogodowych wynika, że w najbliższym tygodniu odnotujemy dni słoneczne i pochmurne, niską, jak i wysoką temperaturę, a także opady deszczu, a nawet śniegu

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Najpierw dużo słońca, potem także śnieg

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w poniedziałek 23 marca będzie słonecznie, ale dość chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od -2 stopni w Zakopanem do 6 stopni w Szczecinie. Tego dnia zachmurzenie będzie małe, a w żadnym z regionów nie będzie padał deszcz. Na północy kraju będzie wiał słaby, a na południu umiarkowany wiatr.

We wtorek odnotujemy nieznaczny wzrost temperatury. W najzimniejszym tego dnia Zakopanem termometry wskażą maksymalnie 0 stopni, a w najcieplejszym Szczecinie 8 stopni. Na południu kraju niebo będzie bezchmurne, na północy zachmurzenie będzie niskie, a lokalnie umiarkowane. Na południowym wschodzie oraz na Wybrzeżu będzie wiał wiatr o umiarkowanej prędkości, w pozostałej części kraju odczujemy jedynie słabe podmuchy. 

W środę na południu Polski odnotujemy wyraźną zmianę pogody. Niebo zasnuje się chmurami, a na Opolszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Ziemi Świętokrzyskiej będzie padać śnieg. W centrum i na północy kraju wciąż będzie słonecznie. Temperatura będzie wahać się od 0 do 8 stopni. 

Pogoda na czwartek i piątek. Znowu się rozpogodzi

W czwartek zachmurzy się w całej Polsce, ale nie będzie padać. Mieszkańcy Podlasia, Warmii i Mazur, Podkarpacia, Dolnego Śląska i Pomorza mogą liczyć na sporo przejaśnień. Temperatura wzrośnie. Termometry wskażą od 8 stopni w Gdańsku do 12 stopni w Kielcach, Katowicach, Szczecinie i we Wrocławiu.

W piątek chmury się rozrzedzą i w całej Polsce zrobi się słonecznie. Temperatura znowu wzrośnie. Najchłodniej będzie w Zielonej Górze (9 stopni), a najcieplej w Łodzi i Kielcach 16 stopni. Tego dnia nie należy spodziewać się opadów.

Pogoda na weekend. Będzie dużo słońca, ale zdarzą się też opady deszczu

Pogoda w sobotę będzie podobna do tej z piątku. Zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego, synoptycy nie prognozują także żadnych opadów. W całym kraju temperatura będzie przekraczała 10 stopni. Najniższe wartości wskażą termometry w Gdańsku (tam 12 stopni), a najwyższe w dalszym ciągu w Łodzi, gdzie odnotujemy nawet 16 stopni.

Niedziela przyniesie kolejne zmiany. W miejscowościach przy zachodniej i południowej granicy kraju spadnie deszcz. W pozostałej części Polski będzie dość słonecznie; zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Temperatura będzie wahać się od 12 stopni na Pomorzu do 16 stopni w centrum kraju. 

Więcej o: