Pogoda na dziś - poniedziałek 23 marca. W całym kraju będzie bardzo słonecznie

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 marca. W całej Polsce możemy spodziewać się dziś niemal bezchmurnego nieba. Niewielkie opady śniegu zapowiadane są jedynie w Tatrach.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W poprzednim tygodniu termometry pokazywały nawet 16-17 stopni. Od niedzieli jednak temperatura jest zdecydowanie niższa.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 2 do 6 stopni

W poniedziałek najniższa temperatura w ciągu dnia, 2 stopnie, zapowiadana jest w Kielcach i Rzeszowie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach małopolskim, śląskim, opolskim, łódzkim i podlaskim. Najwyższa temperatura z kolei zapowiadana jest dla Pomorza Zachodniego - tam około 6 stopni. W Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu będzie 5 stopni. W pozostałych województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim będą maksymalnie 4 stopnie. W nocy temperatura spadnie do -2 stopni na północy i -4 stopni w centrum.

Pogoda na dziś - poniedziałek 23 marcaPogoda na dziś - poniedziałek 23 marca gazeta.pl

Opady. Niewielkie opady śniegu jedynie w Tatrach

Chociaż temperatury będą zdecydowanie niższe, to czekać nas będzie bardzo słoneczny dzień. Niewielkie zachmurzenia zapowiadane są jedynie na wybrzeżu oraz w południowej Polsce. Przez większą część dnia możemy jednak liczyć na niemal bezchmurne niebo. Opady prognozowane są jedynie w Tatrach, gdzie może spaść śnieg. Wiatr słaby na północy i umiarkowany w południowej i wschodniej Polsce. Silniejszych porywów należy spodziewać się w górach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: