Pogoda na dziś - piątek 20 marca. Sporo opadów deszczu w południowej i centralnej Polsce

Pogoda na dziś - piątek 20 marca. Meteorolodzy prognozują na dziś deszcz, który pojawi się w południowej i centralnej Polsce. Rano na północy przewidywane są większe rozpogodzenia.
Zobacz wideo Donald Trump nie odróżnia pogody od klimatu

W piątek zapowiadane są duże różnice temperatury między regionami Polski. Na zachodzie będzie tylko 6 stopni w ciągu dnia, a na południowym wschodzie kraju termometry pokażą już 14 stopni.

Temperatura. Maksymalnie od 6 do 14 stopni

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w Zielonej Górze, gdzie będzie tylko 6 stopni oraz w Gdańsku i Łodzi, gdzie zapowiadanych jest tylko 7 stopni. 8 stopni pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Najwyższa temperatura, 14 stopni, czeka mieszkańców Podkarpacia. Równie ciepło będzie w województwach małopolskim, śląskim i opolskim. Tam 13 stopni. We Wrocławiu, Bydgoszczy i Kielcach będzie 11 stopni, a w Warszawie i Białymstoku - 9 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 20 marcaPogoda na dziś - piątek 20 marca gazeta.pl

Opady. Dziś o wiele więcej chmur

Rano na północnym wschodzie pojawią się mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. W pierwszej części dnia duże rozpogodzenia prognozowane są jedynie w północnej Polsce. W pozostałych regionach przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Po południu chmury pojawią się także na północy kraju. Przelotne opady deszczu prognozowane są w województwach lubuskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i mazowieckim. Wiatr umiarkowany, pod wieczór bardziej porywisty w północnych regionach. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Na północnym wschodzie zapowiadane są przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują one w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W tych regionach temperatura przy gruncie spadnie do nawet -4 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: