Pogoda na dziś - wtorek 17 marca. W większości kraju temperatury od 12 do 14 stopni

Pogoda na dziś - wtorek 17 marca. Meteorolodzy prognozują słoneczny i ciepły dzień. W południowych i zachodnich miejscowościach termometry pokażą dziś największe wartości: 13-14 stopni.
Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

Na wtorek synoptycy przewidują niewielki deszcz jedynie w południowo-zachodnich województwach. W pozostałych regionach bez jakichkolwiek opadów.

Temperatura. Maksymalnie od 6 do 14 stopni

Dziś meteorolodzy zapowiadają najchłodniejszy dzień w województwach podlaskim, gdzie będzie 9 stopni oraz pomorskim i warmińsko-mazurskim, gdzie zapowiadanych jest 10 stopni. W Kielcach i Zielonej Górze termometry pokażą 11 stopni. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców Małopolski, Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego. Tam w ciągu dnia będzie nawet 14 stopni. Jeden stopień mniej prognozowany jest w województwach wielkopolskim, łódzkim, opolskim i śląskim. W Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Lublinie i Rzeszowie będzie 12 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na Podlasiu i 7 stopni na Śląsku.

Pogoda na dziś - wtorek 17 marca.Pogoda na dziś - wtorek 17 marca. gazeta.pl

Opady. Wieczorem na wschodzie możliwe są lokalne mgły

W dzień zachmurzenie umiarkowane i małe. Wzrastać będzie do dużego w drugiej części dnia w zachodnich, centralnych i południowo-wschodnich województwach. Niewielkie opady deszczu prognozowane są jedynie w południowych powiatach województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. W wysokich partiach Tatr możliwe przelotne opady śniegu. Wiatr przeważnie słaby. W nocy na Mazowszu i Lubelszczyźnie miejscami pojawi się mgła ograniczająca widoczność do 400 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: