Pogoda. Silny wiatr łamał drzewa, jedna osoba nie żyje. IMGW wydał alerty dla 13 województw

W czwartek 12 marca nad Polską wiał silny wiatr, który spowodował wiele zniszczeń. Szczególnie niebezpiecznie było na północy kraju, gdzie w wyniku wichury zginęła jedna osoba. Straż pożarna interweniowała ponad trzy tysiące razy. Dziś rano ok. 13 tys. osób wciąż nie miało prądu.

Silny wiatr wiał wczoraj w wielu regionach Polski. Z danych, jakie opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika, że najmocniejsze podmuchy odnotowano na Śnieżce (144 km/h), a także w Łebie i na Helu (do 94 km/h). Silny wiatr zrywał linie energetyczne, łamał drzewa i niszczył samochody. Ze względu na warunki atmosferyczne straż pożarna interweniowała wczoraj 3235 razy. Dziś o godzinie 6 rano dostaw prądu pozbawionych było 13 tysięcy odbiorców z ośmiu województw - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Zobacz wideo Miliony wirusów krążą nad naszymi głowami

Silny wiatr na Pomorzu. Drzewo spadło na samochód. Nie żyje 51-latek

Ze względu na silny wiatr zmarła wczoraj jedna osoba, a kilka zostało rannych. W Łyśniewie Sierakowickim w województwie pomorskim na samochód spadło drzewo, w wyniku czego jedna osoba zginęła, a dwie zostały poszkodowane. Ofiarą śmiertelną tego zdarzenia jest 51-letni kierowca uszkodzonego samochodu. "Dziennik Bałtycki" podaje, że jeden z jego towarzyszy podróży został poddany hospitalizacji. TVN Meteo informuje z kolei, że na terenie województwa zachodniopomorskiego łamiące się drzewa i gałęzie zraniły łącznie cztery osoby. 

 

Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia dla 13 województw 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dziś również będzie wietrznie. Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem obowiązują niemal w całej Polsce, z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i opolskiego. Synoptycy prognozują, że podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość do 85 km/h. 

Więcej o: