Pogoda na tydzień [16-22 marca]. Najpierw dużo słońca, potem deszcz

Prognoza pogody na tydzień 16-22 marca. Czy w przyszłym tygodniu będzie słonecznie i ciepło? Synoptycy prognozują, że od poniedziałku do środy termometry będą wskazywać wysokie wartości, ale w drugiej połowie tygodnia pogoda się zmieni.

Na początku kolejnego tygodnia będziemy obserwować wiosenne warunki atmosferyczne. Temperatura w ciągu dnia będzie wrastać nawet do kilkunastu stopni, a zachmurzenie będzie niewielkie. Prognozuje się jednak, że w czwartek nastąpi zmiana, a pod koniec tygodnia w niektórych regionach spadnie nawet deszcz ze śniegiem.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Prognoza na poniedziałek, wtorek i środę. Będzie dużo słońca, na termometrach nawet 15 stopni

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że poniedziałek 16 marca będzie ciepłym, słonecznym dniem. W większości regionów zachmurzenie będzie umiarkowane, a deszcz spadnie tylko w okolicach Koszalina. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 6 stopni w Suwałkach, poprzez 9 stopni w Olsztynie i Jeleniej Górze do 12 stopni w Krakowie, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie. Na południu i zachodzie kraju może powiać umiarkowany wiatr o prędkości ok. 25 km/h.

We wtorek będzie jeszcze słoneczniej i jeszcze cieplej. W większości regionów niebo się rozchmurzy, jednak w okolicach Suwałk, Białegostoku, Torunia i Poznania mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Tego dnia termometry wskażą od 8 stopni w Zakopanem i Suwałkach do 15 stopni w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. Będzie wiał także lekki wiatr z południowego zachodu. 

W środę będzie jeszcze więcej słońca, a temperatura w większości regionów wzrośnie. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu dla żadnego miasta w Polsce. Zachmurzenie na południu kraju będzie niskie lub żadne, z kolei na północy umiarkowane lub duże. Temperatura będzie wahać się od 8 stopni w Suwałkach do 15 stopni w Warszawie, Katowicach, Opolu i we Wrocławiu. W dalszym ciągu będzie wiał słaby wiatr.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują deszcz

W czwartek nastąpi zmiana pogody. Meteorolodzy prognozują, że w województwach na południu kraju będzie padać deszcz, z kolei na północy zrobi się pochmurno. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy Wybrzeża, Warmii i Mazur oraz Podlasia. Termometry na północy wskażą 8-10 stopni, w centrum kraju 11-14 stopni, a na południu 12-15 stopni Celsjusza.

W piątek padać będzie nie tylko na południu, ale także w centrum i na wschodzie Polski. Opadów deszczu nie odnotujemy w okolicach Zielonej Góry, Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Bydgoszczy i Warszawy. Temperatura spadnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni w Białymstoku do 10 stopni we Wrocławiu. 

Pogoda na weekend. W sobotę sporo opadów, w niedziele więcej słońca

Sobotnia pogoda nie będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Na południu, w centrum i na północy kraju będzie padać deszcz, z kolei na południowym wschodzie także deszcz ze śniegiem. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Lubelszczyźnie odnotujemy kolejny spadek temperatury. W ciągu dnia termometry wskażą tam maksymalnie 2-4 stopnie Celsjusza, w pozostałych regionach temperatura będzie wahać się od 6 do 8 stopni. 

W niedzielę znowu się rozpogodzi. W województwach na południu i wchodzie kraju będziemy obserwować liczne przejaśnienia, na zachodzie będzie pochmurno, ale nie będzie padał deszcz. Opady prognozuje się tylko dla okolic Gdańska. Temperatura będzie wahać się od 4 stopni na wschodzie do 8 stopni na południowym zachodzie kraju. 

Więcej o: