Paraliż szpitala w Sosnowcu. Zakażony koronawirusem przebywał na oddziale z 50. innymi pacjentami

U jednego z pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Barbary w Sosnowcu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje TVN24, wcześniej chory trafił na SOR oraz na oddział wewnętrzny, gdzie przebywał z 50. innymi pacjentami. W środę wieczorem dwa oddziały sosnowieckiego szpitala zostały zamknięte.

Jak informuje TVN24, w środę wieczorem dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Barbary w Sosnowcu podjęła decyzję o zamknięciu oddziału chorób wewnętrznych i diabetologii oraz szpitalnego oddziału ratunkowego. U jednego z pacjentów szpitala potwierdzono bowiem zakażenie koronawirusem.

Po przeprowadzeniu testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, pacjenta przewieziono na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu. Wcześniej chory był leczony na oddziale chorób wewnętrznych, gdzie obecnie hospitalizowanych jest około 50. pacjentów. Przed wykonaniem testu na obecność patogenu mężczyzna przebywał również na szpitalnym oddziale ratunkowym.

- Dzisiaj [w czwartek - red.] cały personel zostanie poddany badaniom w kierunku obecności koronawirusa. Jeżeli te testy wypadną negatywnie, to jutro będziemy mogli podjąć normalną pracę, w sensie przyjścia do pracy. Natomiast czekamy jeszcze na informację, kiedy pacjenci byliby przebadani. Gdyby przeszli testy i byłyby one ujemne, wtedy będziemy mogli ich stopniowo uwalniać do domu. Na razie nie mogą być wypisani - powiedziała w rozmowie z TVN24 Alicja Cegłowska, dyrektorka szpitala w Sosnowcu. Dodała, że z pacjentem, u którego potwierdzono koronawirusa, miało kontakt trzech lekarzy.

Pracownicy szpitala, którzy mogli zetknąć się z pacjentem, zostali objęci kwarantanną, a przyjęcia zostały wstrzymane. Do czasu wyjaśnienia sytuacji chorzy powinni kierować się do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Koronawirus w Polsce. W Poznaniu zmarła pierwsza pacjentka

- Zmarła pacjentka w Poznaniu. Pacjentka 56-letnia, która była zakażona koronawirusem. Miała współistniejące, towarzyszące choroby, które wymagały przyjmowania leków, które obniżają odporność. Była w stanie ciężkim i dziś walka o jej życie niestety się zakończyła. Chciałbym złożyć wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia. 

Łukasz Szumowski podkreślił, że pierwszy przypadek śmierci osoby zakażonej koronawirusem w Polsce jest znakiem, że zagrożenie nie jest hipotetyczne. Minister zdrowia zaapelował także o stosowanie się do środków ostrożności wprowadzonych przez rząd. W Polsce aktualnie zakażonych koronawirusem jest 48 osób.

Zobacz też:

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl jest minister Jadwiga Emilewicz. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chcesz zadać pytanie pisz do nas: next.redakcja@agora.pl

W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz.W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz. Grafika: redakcja

Więcej o:
Komentarze (190)
Paraliż szpitala w Sosnowcu. Zakażony koronawirusem przebywał na oddziale z 50. innymi pacjentami
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 56 razy 54

  Słowo pocieszenia od Terlika: "najważniejsze jest życie wieczne".

  To żeś nas chłopie pocieszył...

 • obeznany

  Oceniono 50 razy 46

  "Zakażony koronawirusem przebywał na oddziale z 50. innymi pacjentami"

  Z iloma ludźmi przebywa zakażony koronawirusem podczas mszy?

 • gazetatodno

  Oceniono 45 razy 41

  A mogliśmy mieć 2 MILIARDY na walkę z wirusem, ale prezydent długopis ukradł

 • Bronislaw Banach

  Oceniono 37 razy 35

  Oto Polska wlasnie !!! W TVP i na konfetencjach pseudo ministrow wszystko pod kontrolą procedury przestrzegane bo zdrowie Polakow najważniejsze!!! A naprawde bajzel olewactwo tumiwisizm czyli typowe zachowanie w naszej najjaśniejszej! Bardzo wierzący maja lepiej bo mysla ze Bog ma ich w opiece

 • iwonazetka

  Oceniono 34 razy 34

  A ilu na tych oddziałach było w tym czasie odwiedzających?

 • karawa81

  Oceniono 30 razy 30

  kazdy pacjent powinien miec test zrobiony ale nie ma testow bo ku... ktore rządzą nie kupiły

 • jolars1

  Oceniono 35 razy 27

  A szpitali nie można nazwać normalnie, tylko jakimiś "świętymi" Barbarami, Józefami i innymi tego typu pierdołami?

 • race444

  Oceniono 38 razy 26

  A kurdupel zabarykadowal sie w Kwaterze Kaczego Gowna na Zoliborzu i nawet nie dycha i ma wszystkich w deee

 • starsza10

  Oceniono 32 razy 26

  Gratuluję polskiemu rządowi i prezydentowi Dudzie Andrzejowi właściwie wydawanych pieniędzy z budżetu w czasie zagrożenia zdrowia i życia Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX