Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Nie żyje 57-letnia kobieta

Nie żyje 57-letnia kobieta, która była zakażona koronawirusem. Była leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara COVID-19 w Polsce.

Zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawiursem. Pacjentka, która była leczona w Poznaniu, jest pierwszą ofiarą wirusa w naszym kraju. Poinformował o tym na konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

- Mamy smutną wiadomość. Pierwsza pacjentka w Poznaniu niestety zmarłą - powiedział wiceprezydent. Zaznaczył, że przed upublicznieniem tej informacji rodzina została powiadomiona przez lekarzy. W tej chwili w Poznaniu dwie osoby pozostają hospitalizowane z powodu koronawirusa. - Te dwie pozostałe osoby czują się dobrze. Na obserwacji w szpitalu jest 16 osób - stwierdził Solarski. Zaapelował, by seniorzy zostawali w domu. Zapowiedział uruchomienie infolinii dla nich i wsparcie m.in. przez wolontariuszy "najdalej od poniedziałku".

Dotychczas w Polsce potwierdzono 47 przypadków zakażenia koronawirusem. Przebadano ponad dwa tysiące osób.  

Więcej o:
Komentarze (146)
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Nie żyje 57-letnia kobieta
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 72 razy 46

  Prezydent Duda zakomunikował przecież, że będą zgony, ale na szczęście dzięki 2 miliardom złotych przed śmiercią będą mogli obejrzeć w TVP Info, że rząd i prezydent świetnie radzą sobie z koronawirusem.

 • mer-llink

  Oceniono 31 razy 31

  Wyrazy współczucia dla Rodziny.

  P.S> Pan Duda Andrzej tak wczoraj niby "przypadkiem" zapowiadał tę smutną wiadomość. Choć jego zdaniem wszystkie przygotowania są po prostu super-ekstra-cukereczek. A sam w obliczu wirusa - miast przeznaczyć 2 miliardy na służbę zdrowia - wyrzucił je lekką rączką na TVP.
  Chwała panu Dudzie Andrzejowi!

 • zwyklaosoba

  Oceniono 39 razy 31

  Ku uwadze wszystkim którzy mówią, że mnie to nie dotyczy bo ja nie mam 80 lat.

 • konigin

  Oceniono 26 razy 26

  Dworczyk, 25 lutego:"Jestesmy przygotowani niezaleznie od skali zachorowan", dworczyk, 11 marca: "Nikt nie byl przygotowany na taka skale problemu"...

 • larsek

  Oceniono 26 razy 24

  Nasze państwo nie jest zbyt dobrze przygotowane na takie sytuacje. Zamiast unowocześniać i porawiac służbę zdrowia wydaje miliardy się na watykańskie czary (m.in. chodzenie po wodzie), zaklęcia i modły..

 • madeline333

  Oceniono 26 razy 22

  57 lat to jeszcze młody wiek, naprawdę, to nie czas na umieranie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX