Koronawirus w Polsce. Szkoły jeszcze przyjmują dzieci, od poniedziałku będą już zamknięte

Szkoły i przedszkola nadal pozostają otwarte, jednak nie odbywają się w nich żadne lekcje. Nauczyciele do piątku zapewniają opiekę uczniom, którzy nie mogli jeszcze zostać w domu. Od poniedziałku 16 do 25 marca wszystkie placówki oświatowe oraz uczelnie wyższe będą zamknięte.
Zobacz wideo Koronawirus i co dalej? [OKO NA ŚWIAT]

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku 16 marca szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie będą zamknięte. Sytuacja ta potrwa przynajmniej przez dwa tygodnie. Ograniczenia to jedne z wprowadzonych ostatnio środków ostrożności mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Od poniedziałku szkoły i uczelnie zamknięte. MEN zaleca uczniom korzystanie z platform on-line do nauki

Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z dwutygodniowym zamknięciem szkół wydało komunikat, w którym przypomina, że przerwa w zajęciach "to nie są ani ferie, ani wakacje". Resort edukacji podkreśla, że uczniowie mają zostać w domu i wykorzystać ten czas na naukę. Wszyscy mogą skorzystać z materiałów udostępnionych na platformie e-podręczniki.pl lub czytać lektury obowiązkowe dla danego programu. Nauczyciele mogą zadawać też prace domowe.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego zalecił również, by zajęcia on-line były prowadzone przez uczelnie wyższe. - Władze uczelni w miarę możliwości powinny zapewnić jak najszerszej grupie studentów dostęp do kursów on-line - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Gowin. Studenci oraz doktoranci będą mieli przedłużone legitymacje automatycznie do 31 maja. Nie będą więc musieli udawać się po nie na uczelnie. Na razie harmonogram roku szkolnego i akademickiego pozostaje bez zmian. 

Bez zmian pracować będą niektóre placówki opiekuńcze i wychowawcze. Są to między innymi szkoły przy poprawczakach lub zakładach karnych, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze i socjoterapii.

Rodzicom dzieci do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Więcej na ten temat w artykule: "Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzicom przysługuje wolne i zasiłek, ale liczy się wiek dziecka".

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie dr Paweł Grzesiowski, immunolog, jeżeli chcesz zapytać o wszystkie sprawy związane z koronawirusem pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Koronawirus w Polsce. Szkoły jeszcze przyjmują dzieci, od poniedziałku będą już zamknięte
Zaloguj się
 • Wojciech Joński

  Oceniono 5 razy 5

  Jedna rzecz mnie zastanawia. Czy jednak Azja nie jest lepiej przygotowana do walki z wirusem, mimo iż na nią poszło pierwsze uderzenie. Wszelkiej maści sprzęt do dezynfekcji. Począwszy od przemysłowych rozpylaczy, ręcznych aż do parownic. Nigdzie indziej poza Azją nie widać tego w użyciu. Czyżbyśmy zostali przy tradycyjnych metodach. Mop, szmata i miotła. Jeśli tak to chyba będzie więcej ofiar niż tam. A mieliśmy trochę więcej czasu na przygotowanie do walki z zarazą. Chyba będzie obrona Częstochowy !

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 7 razy 3

  kiedy bylo 22 chorych, napisalem, ze za 6 dni bedzie 44, a za nastepne 6 dni 88. Minely 2 dni i sie podwoilo. Co oznacza, ze liczba chorych jest znacznie niedoszacowana, lub, co gorsza, ukrywana przez wadze. A teraz KK jeszcze robi wirusparty.

 • C ZA

  Oceniono 4 razy 2

  Tak Dudo: Miałeś chamie dwa miliardy.
  Gdybyś przeznaczył je na służbę zdrowia, to miałbyś teraz wybory w kieszeni. A tak po raz kolejny zrobiłeś z siebie tylko pośmiewisko.

 • jerzytop

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem ciekawy czy Park of Poland jest zamknięty czy poczekamy na prawdziwe nieszczęście i jak zwykle w takich przypadkach NIe będzie winnych
  Zamykane są szkoły kina teatry stadiony ale park rozrywki musi zarabiać ??????????

 • onduma

  Oceniono 4 razy -2

  czy GW martwila sie co rodzice zrobia z dziecmi jak byl strajk nauczycieli ?

 • saves

  Oceniono 11 razy -7

  Madki z bombelkami już szukają atrakcyjnych wyjazdów, bo im ekstra urlop wpadł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX