Pogoda na dziś - piątek 13 marca. Deszcz pojawi się na północy i w centrum kraju

Pogoda na dziś - piątek 13 marca. Poranek w całyk kraju będzie bardzo pogodny. Dopiero w drugiej części dnia przewidywane jest zachmurzenie oraz opady deszczu zwłaszcza w północnych i centralnych województwach.
Zobacz wideo Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej

W piątek synoptycy przewidują kolejny dzień z bardzo silnym wiatrem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane przez IMGW dla północnej i centralnej Polski.

Temperatura. Maksymalnie od 6 do 9 stopni

Dziś najniższa temperatura czeka mieszkańców Warmii i Mazur, gdzie będzie maksymalnie 6 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Kielcach i Krakowie. W województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, opolskim, śląskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i łódzkim będzie z kolei maksymalnie 8 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska. Tam 9 stopni. W nocy temperatura spadnie do -1 stopnia na Suwalszczyźnie i 3 stopni na Dolnym Śląsku.

Pogoda na dziś - piątek 13 marca.Pogoda na dziś - piątek 13 marca. gazeta.pl

Opady. W centrum kraju możliwe są dziś lokalne burze

W pierwszej połowie dnia duże rozpogodzenia przewidziane są dla całej Polski. Po południu więcej chmur pojawi się w północnych i centralnych województwach. Przelotny deszcz prognozowany jest rano w województwach małopolskim i podkarpackim. W drugiej części dnia najbardziej intensywne opady zapowiadane są w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W nocy z piątku na sobotę na północy kraju możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. Lokalnie w centralnej Polsce meteorolodzy przewidują burze.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia przed wiatrem w północnej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W tych regionach prędkość wiatru może dochodzić w porywach do 75 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: