Osoba z koronawirusem na konferencji resortu aktywów państwowych. Dwóch wiceministrów na badaniach

W organizowanej 5 marca przez Ministerstwo Aktywów Państwowych konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych uczestniczyła osoba, u której stwierdzono koronawirusa. Dwóch wiceministrów udało się na badania, uczestnicy konferencji zostali skierowani do pracy zdalnej.

Konferencja na temat reformy nadzoru właścicielskiego odbyła się 5 marca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Jak podaje "Gazeta Prawna", cytując informacje PAP, u jednego z uczestników stwierdzono koronawirusa. Dwóch wiceministrów aktywów państwowych - Janusz Kowalski i Tomasz Szczegielniak - zostało skierowanych na badania.

Pracownicy resortu aktywów państwowych, którzy uczestniczyli w konferencji, pracują z domów.

Zobacz wideo Czy koronawirus doprowadzi do masowych zwolnień?

Kooronawirus w Polsce i na świecie

W Polsce potwierdzono dotychczas 31 przypadków wystąpienia koronawirusa. Ostatnie cztery przypadki, ogłoszone w środę wieczorem, dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z woj. opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). 

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w środę, że koronawirus może być określany jako pandemia. Na konferencji prasowej Tedros Ghebreyesus poinformował, że na świecie potwierdzono 118 tysięcy przypadków zakażeń w 114 krajach, a niespełna 4,3 tysiąca osób zmarło.

Koronawirus. Czytaj także:

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO>>>

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie? Eksperci odpowiadają >>>

Koronawirus. Rodzic musi zostać z dzieckiem w domu. Czy urlop to jedyne wyjście? >>>

Więcej o: