Koronawirus w Krakowie: w autobusach i tramwajach zostaną wydzielone specjalne strefy

W środę w Krakowie wprowadzone zostaną dodatkowe środki ostrożności w komunikacji miejskiej. W autobusach i tramwajach wydzielone zostaną strefy, które mają ochronić kierowców przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.
Zobacz wideo Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [Wideo Głównego Inspektoratu Sanitarnego]

Jak podaje polsatnews.pl, strefy wprowadzone zostaną w każdym autobusie i tramwaju, w których kierowcy nie mają zamkniętych kabin. MPK w Krakowie wyjaśnia, że zmiany są zgodnie z zaleceniami Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczącymi koronawirusa oraz w trosce o zdrowie kierowców i pasażerów.

Tramwaje i autobusy odizolują kierowców z powodu koronawirusa

W przypadku autobusów i tramwajów, gdzie nie ma zamkniętych kabin kierowców, wyłączone zostaną pierwsze drzwi i siedzenia. Pasażerowie nie będą mogli przebywać w tym obszarze, który zostanie odgrodzony i specjalnie oznakowany. Dodatkowo pasażerowie nie będą mogli kupować u kierowców biletów, które dostępne będą w automatach znajdujących się w pojazdach lub przy przystankach. 

"Wydzielone strefy w rejonie kabiny prowadzących będą sukcesywnie wprowadzane już od dzisiaj (11 marca). W pierwszej kolejności będą się pojawiać w autobusach. Przypominamy, że od wczoraj we wszystkich autobusach oraz w tych tramwajach, gdzie to jest technicznie możliwe prowadzący na każdym przystanku otwierają drzwi. Cały czas, każdego dnia wszystkie pojazdy są dezynfekowane. Dezynfekowane są także automaty biletowe" - napisano w oświadczeniu krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. 

Więcej o: