Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Wystarczą dwa składniki

Kolejne informacje na temat nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce sprawiają, że z półek w sklepach, drogeriach i aptekach znikają środki czystości. Brakuje przede wszystkim mydeł i żeli antybakteryjnych. Ten drugi można wykonać samodzielnie - wystarczą tylko dwa składniki.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by stosować podstawowe środki ostrożności, które pomogą uchronić nas przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem. W tym celu należy często myć ręce oraz unikać dotykania oczu, nosa czy ust. Należy też zachować bezpieczny dystans 1-2 metrów od innych osób.

Żele antybakteryjne znikają z aptek z powodu koronawirusa

Ze względu na zwiększony popyt z aptek i drogerii zaczynają znikać mydła oraz żele antybakteryjne. Z drugiej strony ceny niektórych z tych produktów wzrosły tak bardzo, że mała butelka płynu antybakteryjnego kosztować może nawet kilkadziesiąt złotych, zamiast kilku. Coraz większą popularnością cieszy się więc samodzielne robienie w domu żelu antybakteryjnego.

Żel antybakteryjny do odkażania - składniki:

  • alkohol etylowy
  • żel aloesowy

Jak go zrobić? Alkohol i żel mieszamy w proporcjach kolejno 6:4. Do roztworu można dodać olejek eteryczny lub witaminę E, która dodatkowo nawilża skórę. Jeśli w tych samych proporcjach wymieszamy alkohol z wodą, to uzyskamy płyn do dezynfekcji, który można używać np. do przecierania powierzchni. Trwałość takiego żelu wynosi około 2-3 miesięcy.

Zobacz wideo Instrukcja, jak to zrobić:
Więcej o: