Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Wystarczą dwa składniki

Kolejne informacje na temat nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce sprawiają, że z półek w sklepach, drogeriach i aptekach znikają środki czystości. Brakuje przede wszystkim mydeł i żeli antybakteryjnych. Ten drugi można wykonać samodzielnie - wystarczą tylko dwa składniki.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by stosować podstawowe środki ostrożności, które pomogą uchronić nas przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem. W tym celu należy często myć ręce oraz unikać dotykania oczu, nosa czy ust. Należy też zachować bezpieczny dystans 1-2 metrów od innych osób.

Żele antybakteryjne znikają z aptek z powodu koronawirusa

Ze względu na zwiększony popyt z aptek i drogerii zaczynają znikać mydła oraz żele antybakteryjne. Z drugiej strony ceny niektórych z tych produktów wzrosły tak bardzo, że mała butelka płynu antybakteryjnego kosztować może nawet kilkadziesiąt złotych, zamiast kilku. Coraz większą popularnością cieszy się więc samodzielne robienie w domu żelu antybakteryjnego.

Żel antybakteryjny do odkażania - składniki:

 • alkohol etylowy
 • żel aloesowy

Jak go zrobić? Alkohol i żel mieszamy w proporcjach kolejno 6:4. Do roztworu można dodać olejek eteryczny lub witaminę E, która dodatkowo nawilża skórę. Jeśli w tych samych proporcjach wymieszamy alkohol z wodą, to uzyskamy płyn do dezynfekcji, który można używać np. do przecierania powierzchni. Trwałość takiego żelu wynosi około 2-3 miesięcy.

Zobacz wideo Instrukcja, jak to zrobić:
Więcej o:
Komentarze (191)
Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Wystarczą dwa składniki, by przygotować go samemu
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 65 razy 45

  Prawie pękłam ze śmiechu! Jak łatwo zrobić własny żel antybakteryjny, wystarczą tylko 2 składniki: alkohol i żel aloesowy :)))))) A jak zrobić żel aloesowy? Trzeba kupić 1000 sadzonek aloesu (nie wiadomo gdzie), zasadzić (w bloku wykorzystujemy największy pokój, wysypując 300 kg czarnoziemu), poczekać aż wyrośnie (jakieś 2-3 lata), następnie wycisnąć liście (musi ich być jakieś 10 kg), sok zagotować, odparowując tak, by zwiększyć konsystencję, następnie połączyć z 75%-wym alkoholem - i wuala! Mamy żel, zrobiony tylko z dwóch składników

 • divak2

  Oceniono 30 razy 28

  Na uj komu żel antybakteryjny jak mamy do czynienia z wirusem. Wirusy to nie bakterie. A osłonę lipidową wirusa skutecznie rozwala mydło, tylko trzeba go używać.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 30 razy 26

  "w proporcjach kolejno 6:4"

  Taki żel nie będzie optymalny, lepszą proporcją byłoby 3:2...

 • fajnybrat

  Oceniono 19 razy 13

  Dobrze, że przypadkiem mam kilka litrów żelu aloesowego.

 • stach_79

  Oceniono 18 razy 12

  Ja zacząlem myć się we wrzątku, regularnie sprawdzam temperaturę i szoruję się do kości...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX