Kujawsko-pomorskie: 72-letni Niemiec zmarł na grypę. Służby pobrały próbki na obecność koronawirusa

W miejscowości Bochlin w województwie kujawsko-pomorskim poinformowano o śmierci 72-letniego obywatela Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna wcześniej chorował na grypę. Zdecydowano więc pobrać próbki na obecność koronawirusa.
Zobacz wideo Czy to dobry moment na wizytę w sanatorium? Odpowiada minister zdrowia

Jak podaje TVN24, służby sanitarne przeprowadziły wywiad, z którego wynika, że powodem śmierci 72-letniego Niemca była grypa. Z powodu zwiększającego się ryzyka koronawirusa postanowiono pobrać próbki wykluczające lub potwierdzające obecność tego patogenu w ciele zmarłego.

Służby sprawdzą, czy 72-letni Niemiec, który zmarł w województwie kujawsko-pomorskim, miał koronawirusa

- Zmarły to 72-letni obywatel Niemiec. Policja uczestniczyła w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podobnie jak w przypadkach, gdy służby medyczne informują, że zgon mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych. Sekcja zwłok i badania wykażą, co było faktyczną przyczyną zgonu. Policjanci zaangażowani w sprawę pracują normalnie, nie zostali wyłączeni i objęci kwarantanną - powiedziała mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kwarantanną objętych zostało w sumie 11 osób. Rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól dodał, że mężczyzna nie zgłosił się wcześniej do odpowiednich służb. - Nie zgłosił się do lekarza i umarł w domu. Żeby jednak nie generować paniki, zdecydowano o pobraniu próbek na obecność koronawirusa w jego organizmie - dodał.

W Polsce potwierdzonych zostało 25 przypadków osób zakażonych koronawirusem. Z powodu zagrożenia rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół, uczelni, przedszkoli, kin, teatrów, muzeów oraz odwołaniu imprez masowych.

Więcej o:
Komentarze (22)
Kujawsko-pomorskie: 72-letni Niemiec zmarł na grypę. Służby pobrały próbki na obecność koronawirusa
Zaloguj się
 • silnamor

  Oceniono 6 razy 4

  ... zamknąć Kościoły i Miejsca Kultu (Cudownych Obrazów), to najwyższej próby wojna z Wiarą. Tak to widzą Prawi i Sprawiedliwi w Bogu.

 • panbies

  Oceniono 6 razy 4

  Na grypę czy na powikłania po grypie?

 • ks-t

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce codziennie umiera 38 osób na powikłania oddechowe. Ile z tych przypadków to Dudawirus, skoro PIS celowo i świadomie wstrzymywał testy aby przykryć Dudowy podpis pod kasą dla gadzinówki. TEraz zaczęli robić, jest już 2 tysiące testów, gdy w Niemczech 200 tysięcy.

 • John Dow

  Oceniono 2 razy 2

  Wynik testu ma być już w przyszłym tygodniu.

 • kosmyk

  Oceniono 6 razy 2

  W takim tempie rośnie zakażonych korona wirusem, 10 dni z 5 przypadków do 25 . Za 1o dni będzie 75 lub 100 osób.

 • kor102

  Oceniono 3 razy -1

  Jakby miał tego wirusa, to i Kujawsko-Pomorskie pięknie by się wpisało.
  Byłoby pierwsze. Ale to trzeba mieć trochę szczęścia w tym nieszczęściu.

 • pittcom75

  Oceniono 19 razy -7

  Proponuję zamknąć sklepy, komunikację publiczną (w każdej postaci), urzędy, kościoły i wszystkie inne miejsca w których może potencjalnie zdarzyć się sytuacja gdzie pomiędzy 2 osobami będzie mniej niż 2metry.
  Po co ta cała panika? Na grypę choruje więcej ludzi nić na tego koronawirusa (a objawy ma takie same)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX