Niedziele handlowe 2020. Czy 15 marca wypada niedziela handlowa?

Ostatnia handlowa niedziela w 2020 roku wypadła 26 stycznia. Od tego momentu klienci długo czekają na handlową niedzielę. Czy w niedziele w marcu sklepy będą otwarte?
Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wyznaczone w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 15 marca sklepy będą otwarte?

15 marca nie wypada handlowa niedziela. Na otwarte w niedziele sklepy będziemy musieli poczekać aż do kwietnia. Do tego czasu w każdą niedzielę zamknięte będą duże sklepy oraz centra handlowe. Zakupy będzie można zrobić jednak w placówkach, które nie są objęte zakazem handlu. Są to apteki, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy prowadzone przez właścicieli lub ich rodziny lub sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Najbliższe terminy niedziel handlowych w 2020 roku to: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Od 2020 roku niedziele bez zakazu handlu będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. W rzeczywistości terminów może być mniej, zwłaszcza jeśli święto ustawowo wolne od pracy, wypadnie w niedzielę.

Więcej o:
Komentarze (45)
Niedziele handlowe 2020. Czy 15 marca wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 5

  Wszystko zamknięte.
  Tylko kościółki otwarte.
  Arcybiskup Mordowicz zaciera tłuste łapki.
  Kasa, kasa, taca, kasa ...
  Alleluja.

 • gienia5

  Oceniono 8 razy 4

  NPK, witaj na pokładzie ! Trzy dni bez ciebie to była olbrzymia trauma…
  Wirus cię chwycił ? Wracaj do nas i pisz codziennie o niedzielach, masz talent.
  To pasjonująca lektura !

  PS’ A co u Ulki (UZ) ?

 • pwiejacz

  Oceniono 5 razy 3

  W związku z koronawirusem natychmiast powinno się uczynić niedzielę 15 marca handlową aby zmniejszyć run na sklepy, tłok i skutkiem tego rozprzestrzenienie się wirusa w sobotę, 14 marca!

 • rattus-rattus

  Oceniono 5 razy 3

  Wreszcie! A już się martwiłem że w natłoku szumu informacyjnego (ciagle jakieś tam wirusy) ten ważny artykuł nie zostanie odpowiednio wyeksponowany.

 • prizes szatni hotelowej

  Oceniono 5 razy 3

  Jako pasjonat osiedlowego piwnicznego klubu handlowa niedziela należę do sekcji(223 osoby wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe) pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie w kontekście usłyszenia decyzji o zamknięciu takowych, zresztą na ten temat w dniu dzisiejszym odbędzie się nocna narada naszego klubu i ewentualne wystosowanie pisma do władz o nie podejmowanie takowych kroków i zapewnienie, że zakupy będą dokonywane w maskach a odległość między nami conajmniej półtora metra.

 • normalny1977

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie opamiętajcie się. To jest szaleństwo. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mam firmę robię konfekcję kasz, fasoli, grochu, bakali. Przeciętnie każdy z moich klientów kupuje jakieś 5 do 10 paczuszek rocznie, fasoli, grochu, bakali itd. Teraz w jeden dzień wczoraj ludzie się rzucili. Każdy kupuje kilka paczek na dzień. A kasza to jest szaleństwo. Po co????????.
  -A teraz sąsiady.
  -jeden sąsiad wpadł na pomysł by kupić zamrażarkę na mięso ???? Już nie ma w sklepach całe szczęście.
  -znajomy wydał na żywność do domu 2.000 to jest chore. Ile on potrzebuje tego.
  -sąsiadka Znając życie kupił ze 20 kg kasz, bakali itd...
  -sąsiadka ma cały garaż jedzenia. Kupiła 10 kg mięsa i do zamrażarki. Ludzie to nie komuna.

 • uczula

  Oceniono 2 razy 2

  mogli by przywrocic handel w niedziele.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 2 razy 2

  Myślę że w obecnej sytuacji mogliby znieść zakaz handlu w w niedzielę. Ludzie i tak są wystraszeni ,że jak ktoś naprawdę nie będzie musiał to i tak nie pójdzie . Nastąpiłoby jednak pewne rozlużnienie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX