Niedziele handlowe 2020. Czy 15 marca wypada niedziela handlowa?

Ostatnia handlowa niedziela w 2020 roku wypadła 26 stycznia. Od tego momentu klienci długo czekają na handlową niedzielę. Czy w niedziele w marcu sklepy będą otwarte?
Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wyznaczone w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 15 marca sklepy będą otwarte?

15 marca nie wypada handlowa niedziela. Na otwarte w niedziele sklepy będziemy musieli poczekać aż do kwietnia. Do tego czasu w każdą niedzielę zamknięte będą duże sklepy oraz centra handlowe. Zakupy będzie można zrobić jednak w placówkach, które nie są objęte zakazem handlu. Są to apteki, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy prowadzone przez właścicieli lub ich rodziny lub sklepy pełniące funkcje placówek pocztowych.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Najbliższe terminy niedziel handlowych w 2020 roku to: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Od 2020 roku niedziele bez zakazu handlu będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. W rzeczywistości terminów może być mniej, zwłaszcza jeśli święto ustawowo wolne od pracy, wypadnie w niedzielę.

Więcej o: