Łódź. Zalecenie przełożenia rekolekcji. Abp Ryś apeluje o modlitwę i stosowanie się do zaleceń

Arcybiskup Grzegorz Ryś wydał specjalny komunikat w związku ze zwiększającym się zagrożeniem ze strony koronawirusa w Polsce. Duchowny zachęca wiernych do modlitwy oraz stosowania się do zaleceń służb medycznych.
Zobacz wideo Czy koronawirusem można zarazić się na basenie? Odpowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski

Komunikat opublikowany został na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz na stronach internetowych parafii w całym województwie. W związku z koronawirusem przypomniano o konieczności stosowania dodatkowych środków ostrożności, które mogą uchronić przed zakażeniem. "Proszę, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii" - czytamy w komunikacie.

Arcybiskup Grzegorz Ryś apeluje do wiernych: zachęcam do modlitwy i stosowania się do zaleceń

"W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem" - napisał w oświadczeniu abp Grzegorz Ryś.

Duchowny przypomniał też o możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę, co zalecane jest zwłaszcza w przypadku osób chorych i starszych, czyli najbardziej narażonych na zakażenie. "Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna" - przekonywał arcybiskup.

W związku z zarządzeniami wojewody łódzkiego, który zakazał organizacji wyjazdów i wycieczek uczniów oraz wyjść dzieci do kin, teatrów i muzeów, Kuria Metropolitalna Łódzka wydała zalecenia dla parafii, aby przełożyć rekolekcje "na odpowiedni termin po ustaniu zagrożenia".

Więcej o: