Opole. Prezydent rekomenduje zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zarekomendował dyrektorom opolskich szkół, przedszkoli i żłobków, aby zawiesili zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze i wychowawcze w na dwa tygodnie. Ma to związek z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem w Polsce.

Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny, na mocy którego dyrektorzy publicznych i niepublicznych placówek mogą zawiesić prowadzenie zajęć dydaktyczno-opiekuńczych i wychowawczych za zgodą organu prowadzącego. W związku z tym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zarekomendował szkołom, przedszkolom i żłobkom, których organem założycielskim jest miasto, aby odwołały zajęcia na okres dwóch tygodni. Opolskie placówki edukacyjne i wychowawcze mogą zawiesić lekcje od jutra (czwartek 12 marca) do środy 25 marca.

Przypomnijmy, że na terenie Opola oraz województwa opolskiego nie ma oficjalnie potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wszystkie działania władz miasta związane są z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia za zamknięciem szkół. Czy tak się stanie?

Już wkrótce odbędzie się konfidencja prasowa premiera i ministrów odpowiedzialnych za oświatę. Niewykluczone, że podejmą oni decyzję o zamknięciu wszystkich szkół w Polsce. Za takim rozwiązaniem opowiedział się minister zdrowia Łukasz Szumowski, stwierdzając, że "jeżeli jesteśmy w stanie organizacyjnie podołać, to zamknijmy szkoły".

Zobacz wideo Rząd podczas specjalnej konferencji zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych
Więcej o: