25 zakażonych koronawirusem w Polsce. Trzy nowe przypadki w Warszawie, Łańcucie i Lublinie

Do 25 wzrosła liczba przypadków osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w środę rano zdiagnozowanych zostało trzech nowych pacjentów.
Zobacz wideo Rząd podczas specjalnej konferencji zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia kolejne trzy osoby uzyskały pozytywny wynik testów laboratoryjnych. Są to osoby z województwa mazowieckiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

Trzy nowe przypadki osób zakażonych koronawirusem w Polsce

"Potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce" - napisano w komunikacie resortu zdrowia na Twitterze.

Wczoraj wieczorem potwierdzony został pierwszy przypadek pacjenta zakażonego koronawirusem w województwie lubelskim. Jest to pacjent w sile wieku, który przebywa obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Bełżycach.

Zgodnie z aktualnymi danymi zakażonych koronawirusem zostało już 119 132 osób na całym świecie. Z powodu choroby zmarło 4 284 pacjentów, a ponad 65 tysięcy uważa się za wyleczonych. Z powodu zwiększającej się liczby zakażeń polski rząd wprowadził zakaz organizacji imprez masowych oraz kontrole sanitarne na granicach. Funkcjonariusze Straży Granicznej będą mierzyli kierowcom i pasażerom temperaturę. Kontroli poddani zostaną także podróżujący pociągami PKP Intercity

Zobacz również:

Więcej o: