Pogoda na dziś - czwartek 12 marca. Dziś nawet 16-18 stopni na południu Polski

Pogoda na dziś - czwartek 12 marca. Dziś w Polsce prognozowana jest bardzo zmienna pogoda. Przejściowo pojawi się deszcz, deszcz ze śniegiem czy burze, jednak zapowiadane są też spore rozpogodzenia. Najbardziej we znaki będzie dawał się silny wiatr.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W czwartek synoptycy zapowiadają duże ocieplenie. W całym kraju termometry pokażą od 10 do 16 stopni. W południowo-zachodniej Polsce będzie nawet 18 stopni.

Temperatura. Do 16-18 stopni na Dolnym Śląsku

Najchłodniejszy dzień czeka dziś mieszkańców północnej Polski. W Gdańsku i Szczecinie będzie 10 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry na Podlasiu, a dwa stopnie więcej na Warmii i Mazurach. W Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Łodzi i Zielonej Górze ma być maksymalnie 13 stopni. Najwyższa temperatura, 16 stopni, zapowiadana jest we Wrocławiu i Opolu. W tych regionach lokalnie może być nawet 17-18 stopni. W pozostałych województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim będzie 14 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1-4 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 12 marca.Pogoda na dziś - czwartek 12 marca. gazeta.pl

Opady. Lokalnie możliwe burze i opady śniegu

Dziś meteorolodzy zapowiadają przejściowe, umiarkowane zachmurzenie w całym kraju z większymi rozpogodzeniami w ciągu dnia. We wszystkich regionach pojawią się dziś przelotne opady deszczu. Najbardziej intensywnie padać będzie po południu w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy, Pomorze, Warmię i Mazury, Podlasie, Mazowsze i Ziemię Łódzką. Lokalnie możliwe też burze oraz opady śniegu. Wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h. Nad morzem będzie wiać do 100 km/h, a w górach do 120 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia przed wiatrem w całej Polsce

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie prędkość wiatru może osiągnąć 100 km/h. W pozostałych regionach wydano alert pierwszego stopnia. Tutaj wiać będzie w porywach do 80 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: