W części polskich szpitali brakuje sprzętu. Odwołano zabiegi. "To jest katastrofa"

Ze względu na braki w zaopatrzeniu Szpital Uniwersytecki w Krakowie nie będzie przeprowadzał zabiegów. Trudności z dostępem do jednorazowych masek, rękawiczek czy kombinezonów zgłaszają też dyrektorzy szpitali w Bolesławcu (szpital zakaźny) i Radomiu. Jak sobie radzimy? Z godziny na godzinę - stwierdził dyrektor bolesławieckiego szpitala w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Jak informuje radio RMF FM, Szpital Uniwersytecki w Krakowie zdecydował o odwołaniu przyjęć i wszystkich zabiegów na czas nieokreślony. Dyrekcja placówki uzasadniania tę decyzję "drastycznymi ograniczeniami w dostępie do środków ochrony osobistej dla personelu", przede wszystkim do masek i fartuchów. Zarządzenie dyrekcji nie będzie natomiast obowiązywać w przypadku pacjentów onkologicznych. 

Zobacz wideo Rząd podczas specjalnej konferencji zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych

O poważnych brakach w zaopatrzeniu alarmuje też Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu. Co istotne, bolesławiecka placówka to jeden z trzech szpitali zakaźnych na Dolnym Śląsku. "To jest katastrofa! Brakuje nam wszystkiego: masek, okularów, przyłbic, środków do dezynfekcji.  Jak sobie radzimy? Z godziny na godzinę. Obdzwaniamy hurtownie. Jak tylko coś się pojawi, natychmiast znika" - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" Barczyk

W szpitalu zatrudnionych jest zaledwie trzech lekarzy zakaźników. Na całym dolnym Śląsku we wszystkich szpitalach jest ich dwudziestu kilku. Do opieki nad pacjentami zakaźnymi kierowani są więc lekarze innych specjalności - dodaje dyrektor szpitala w Bolesławcu. 

Jak ustalił TVN24, podobna sytuacja występuje też w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. Dyrektorzy tych placówek skarżą się nie tylko na brak masek czy kombinezonów, ale również na brak reakcji ze strony ministerstwa czy wojewody. 

Koronawirus. 22 przypadki w Polsce. Odwołano imprezy masowe

22. przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie lubelskim. W związku z epidemią we wtorek odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych, a na przejściach granicznych z Niemcami, Czechami, Bialorusią, Rosją i Ukrainą prowadzone są kontrole sanitarne.Wizz Air zawiesił wszystkie loty do Włoch.

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (194)
W części polskich szpitali brakuje sprzętu. Odwołano zabiegi. "To jest katastrofa"
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 49 razy 41

  pis zapowiadał Polskę w ruinie
  i staje się to rzeczywistością

  PS oczywiście wiem że braki sprzętu w służbie zdrowia pomimo jej zawierzenia matce boskiej to wina Tuska

 • evergreen111

  Oceniono 46 razy 34

  Wszyscy ci dyrektorzy bezczelnie łżą! Osobiście słyszałem, jak minister Szumowski i Pinokio Mazowiecki zapewniali że jesteśmy silni zwarci gotowi, i nie oddamy wirusowi ani guzika!

 • zalogujsie00

  Oceniono 39 razy 31

  Najpierw górnicy - wiadomo mogą przylać, oponę podpalić, później telewizja trzeba dbać o propagandę, potem długo długo nic i może trochę na służbę zdrowia. Przecież rząd sam się wyżywi.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 28

  Gdyby nie poświęcenie, tak hejtowanego przez PiS, Jurka Owsiaka, to połowę szpitali w Polsce, trzeba by było zamknąć...
  Ot obiecali kraj w ruinie i dotrzymali słowa

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 34 razy 28

  A Pan dyrektor nie może zawierzyć szpitala jakiejś bozi? Chorym co prawda to nie pomoże ale może przynajmniej prezesem Orlenu czy jakiejś Energi zostanie.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 22

  Zaraz trzeba będzie z własnym sprzętem iść do szpitala , jak tak dalej pójdzie to niedługo z własnym łóżkiem .

 • dziuraweportki

  Oceniono 18 razy 18

  "Dobra zmiana" obsadziła "wysokiej klasy" specjalistami wszystkie resorty i wysokopłatne stanowiska i jeszcze potworzyła nowe, bo tak wielkie mieli zasoby "moralnych diamentów". Jedynym potwierdzeniem tej "wysokiej klasy" było całkowite oddanie się woli partii. Mamy teraz efekty takiego działania. Teraz zapłacimy za to wszyscy. Niewydolność największego organizmu, jakim jest państwo sprawi, że niestety wielu za chciwość i głupotę rządzących, czy raczej panujących, zapłaci najwyższą cenę :( Obym był złym prorokiem, a moje słowa się w g.. obróciły..

 • cezaryk

  Oceniono 26 razy 18

  Pan szumowski zawierzył służbę zdrowia Bozi, Zawsze Dziewicy, Królowej Polski.
  Sprawdziła się na stanowisku?
  To może należy Bozię odwołać ze stanowiska i zawierzyć zdrowie np. Potężnemu Makumbie.

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 17

  A Mateusz twierdzi że wszystko jest w najlepszym porządku , nierząd da sobie radę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX