Koronawirus w Polsce. Jeszcze dziś może zapaść decyzja o zamknięciu szkół

Jeszcze w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej może podjąć decyzję o zamknięciu szkół w związku z przypadkami koronawirusa w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". W środę lekcje nie odbędą się m.in. w Poznaniu, a także w wielu szkołach w woj. lubelskim.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że w związku z koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. - Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej, nastąpią przyrosty liczby zachorowań - argumentował szef rządu.

Decyzja o zamknięciu szkół jeszcze nie zapadła, ale władze są coraz bliżej jej podjęcia. - W środę o godzinie 9.30 odbędzie się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. 

Dyrektorzy mają samodzielnie podejmować decyzje czy zawieszać zajęcia szkolne. W każdej szkole ma być mydło i środki czystości

- przypomniał po wtorkowym spotkaniu z premierem minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że rząd rozważa zawieszenie zajęć na okres około dwóch tygodni. MEN analizuje obecnie możliwość przeprowadzenia lekcji zdalnie, ale takie rozwiązanie może być trudne do przeprowadzenia, m.in. ze względu na braki sprzętowe.

Jeszcze we wtorek decyzję o czasowym zawieszeniu zajęć dydaktycznych podjęły m.in. władze Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zamknięto również wszystkie uczelnie publiczne we Wrocławiu oraz Opolu.

Poznań. Zajęcia w szkołach zawieszone

Władze Poznania nie czekały z zawieszeniem zajęć w szkołach na decyzję MEN. Począwszy od środy zamknięte są szkoły, żłobki i przedszkola w mieście. Na razie na okres dwóch tygodni.

Podobne decyzje podjęto w wielu szkołach w województwie lubelskim. Uczniowie nie będą mieli lekcji od środy m.in. w:

 • całej gminie Niedrzwica,
 • Janowie Lubelskim,
 • w Mętowie, Kalinówce i Wilczopolu w gminie Głusk,
 • w Motyczu, Konopnicy, Radawcu Dużym, Zemborzycach Tereszyńskich oraz w Stasinie w gminie Konopnica,
 • w gminie Strzyżewice,
 • w gminie Wojciechów.
Zobacz wideo Czy to dobry moment na wizytę w sanatorium? Odpowiada minister zdrowia
Więcej o:
Komentarze (236)
Koronawirus w Polsce. Jeszcze dziś może zapaść decyzja o zamknięciu szkół
Zaloguj się
 • Quakus Quakus

  Oceniono 28 razy 26

  Podoba mi się szczególnie fragment że w każdej szkilw ma być mydło, co oznacza że mimo iż mamy XXI wiek jednak nadal średniowiecze jeśli idzie o higienę i jej przestrzeganie. Straszne. W szkole do której uczęszcza moje dziecko trzeba przynosić wszystkie środki czystości a nawet cukier i herbatę, gdzie idą moje podatki?

 • artur0121

  Oceniono 28 razy 22

  Sorry...a kościoły? Tam łazi grupa w wieku ryzyka...czy klechy zduszą chęć zysku z tac i zawieszą msze?... szczerze wątpię....

 • ps11111ps

  Oceniono 24 razy 18

  Należy wziąć przykład z Episkopatu. Czyli jeszcze więcej lekcji, najlepiej w trybie 24/7 ale w mniejszych grupach max 5 osobowych!
  Obrady Sejmu i rządu najlepiej też ograniczyć do spotkań w mniejszym gronie. Np jednoosobowych. I w mniejszym budynku. Np w takiej willi na Zoliborzu.

 • tom-pek

  Oceniono 25 razy 15

  na 14 dni powinno być wszystko pozamykane szkoły teatry baseny kina itp.....włosi popełnili błąd i ostrzegają innych co u niech nie zagrało

 • kola.777

  Oceniono 14 razy 12

  wirus hula w polsce jak szalony. w niemczech 200 tys testow a w polandii 1,6 tys. Matousz brawo ty.

 • kola.777

  Oceniono 14 razy 12

  nikt nie chce podjac decyzji o zamknieciu szkol. jest 9 mln dzieci czyli zabraknie co najmniej 3 mln praconikow. stanie wszystko. balagan. dzieciaki wybieraja sie do parku trampolin. dla szkol zamiast nakazu zamkniecia - REKOMENDACJE (zalecenia). Żarty. minister powiedzial ze mamy 10 tys respiratorów. ale nie powiedział że większość zajętych. służba zdrowia ledwo zipie. lekarze uciekają z poradni bo nie chca sie zarazić. za chwile nie bedzie komu pracowac.

 • sort_najgorszy

  Oceniono 13 razy 11

  Widzę, że ktoś wytoczył ciężką artylerię.

  "W każdej szkole ma być mydło i środki czystości"

  Ciekawe kiedy dojrzejemy do ciepłej wody w kranach.

 • djarev

  Oceniono 19 razy 11

  Świetna myśl. Do zobaczenia w galeriach handlowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX