Krosno. 18-latek chciał przewieźć kolegę na masce samochodu. Potrącił go

18-letni kierowca potrącił swojego kolegę, który znajdował się na masce jego samochodu. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Niepodległości w Krośnie w województwie podkarpackim. Około godziny 20 w piątek 6 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąconym mężczyźnie.

Krosno. Potrącił kolegę, który jechał na masce samochodu. Trzymał się lusterka i wycieraczki

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letni kierowca przewoził na masce swojego samochodu kolegę. Jego rówieśnik zabezpieczał się przed upadkiem, trzymając się lusterka i wycieraczki.

W pewnym momencie mężczyzna zsunął się z maski pojazdu i wpadł wprost pod koła samochodu. Zakleszczonego pod autem poszkodowanego pomogli uwolnić świadkowie, którzy następnie zawiadomili służby. 18-letni poszkodowany doznał ciężkich obrażeń i został przetransportowany do szpitala w Krośnie.

Kierujący samochodem 18-latek był trzeźwy, a po zdarzeniu trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w następstwie którego doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pieszego. Nastolatkowi zabrano prawo jazdy oraz zastosowano wobec niego policyjny dozór. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Kierowca wjechał pod rozpędzony pociąg. Cudem wyszedł z tego bez większego szwanku
Więcej o: