Zakopane. Zgłosił się do szpitala, twierdząc, że ma koronawirusa. Uciekł po badaniu

Wczoraj do szpitala Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Kamieńcu w Zakopanem zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że mógł się zakazić koronawirusem. Polak powiedział, że pił alkohol z obcokrajowcami i nagle źle się poczuł. Następnie pacjent uciekł z placówki.
Zobacz wideo Minister zdrowia potwierdza kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", mężczyzna zgłosił się do szpitala w Zakopanem w poniedziałek 9 marca około godziny 18:00. Tłumaczył, że wcześniej pił alkohol z obcokrajowcami, a gdy źle się poczuł, uznał, że to koronawirus.

Zakopane. Zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Po badaniu uciekł

W trakcie badania lekarz nie stwierdził u pacjenta objawów charakterystycznych dla zakażenia koronawirusem. O sprawie zawiadomione zostały jednak służby sanitarne. Mimo to, bez pozwolenia personelu medycznego mężczyzna oddalił się ze szpitala.

Wtedy też zawiadomiona została policja. - Policjanci skontaktowali się z mężczyzną telefonicznie, a później dotarli do jego miejsca zamieszkania. Ponieważ nie miał żadnych objawów zakażenia koronawirusem, został objęty nadzorem sanitarnym. Skontaktowano się także z osobami, z którymi przebywał - powiedział Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej policji.

Według ustaleń dziennikarzy "TP" mieszkaniec Zakopanego najpierw zgłosił się do sanepidu, skąd został skierowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zakopanem.

"Bawić się w przepychanki to my możemy z antyszczepionkowcami. Koronawirus to nie żarty"

Przypominamy, że osoby, które wróciły z kraju, gdzie występuje ognisko wirusa lub miały kontakt z osobą, która mogła być zakażona, powinny zgłaszać się bezpośrednio na oddziały zakaźne szpitali (ich wykaz znajdziecie w naszym materiale: Koronawirus w Polsce. Masz objawy? Sprawdź, gdzie powinieneś się zgłosić). Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie powinny zgłaszać się do przychodni lub na SOR-y, gdzie mogą zakazić innych pacjentów i personel medyczny.

Całodobowo informacji na temat koronawirusa udziela infolinia NFZ: 800-190-590. Łamanie zasad kwarantanny może być karane. - To nie są żarty. Jeśli ktoś celowo zechciałby nie stosować się do wytycznych, to grozi mu kara grzywny, którą można nakładać wielokrotnie, aż do wykonania obowiązku, a w skrajnych przypadkach grozi nawet kara więzienia. Bawić się w przepychanki administracyjne to my możemy z antyszczepionkowcami. W przypadku koronawirusa sankcje będą surowe i natychmiastowe. Dlatego przestrzegam, by nie łamać zasad - powiedział rzecznik GIS, Jan Bondar, cytowany przez portal money.pl.

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (67)
Zakopane. Zgłosił się do szpitala, twierdząc, że ma koronawirusa. Uciekł po badaniu
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 46 razy 30

  Po takim żarcie dzieci antyszczepionkowców ze śmiechu się w grobach przewracają.

 • z.04.2019

  Oceniono 19 razy 11

  Wiemy o koronawirusie od stycznia 2020 , ale nie SANEPID w ZAKOPANEM.
  cyt ..."mieszkaniec Zakopanego najpierw zgłosił się do sanepidu, skąd został skierowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zakopanem."
  A podobno na SOR mamy się nie zgłaszać.

 • puuchatek

  Oceniono 21 razy 7

  "…pił alkohol z obcokrajowcami i nagle źle się poczuł"

  Łomattko :-D

 • the-only.charybdis

  Oceniono 14 razy 6

  Jeżeli chlał spirytus, to na pewno się nie zaraził. ;-)
  Pijak to ma zawsze szczęście. ;-)

 • templogin

  Oceniono 9 razy 5

  Jak znam życie, to dowiedział się, że nie ma koronawirusa, siedział na korytarzu jeszcze przez jakieś trzy godziny, podczas kiedy pies z kulawą nogą mu nie powiedział co dalej. W końcu wzruszył ramionami i poszedł do domu. Przynajmniej taki scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny po moich kontaktach z publiczną służbą zdrowia.

 • ferrment

  Oceniono 4 razy 4

  Jak ktos się w miarę dobrze czuje, to w polskim szpitalu nie wytrzyma długo.

 • marykownow

  Oceniono 4 razy 4

  Zakopane to stan umysłu. Widać po wynikach wyborów.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 8 razy 4

  Wolak potrafi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX