18. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Szumowski: Dodatni wynik w województwie mazowieckim

We wtorek odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas konferencji prasowej poinformowano o kolejnym pacjencie, u którego wynik na obecność koronawirusa okazał się dodatni.

- Jeżeli chodzi o kolejne przypadki koronawirusa, mamy dodatki wynik w województwie mazowieckim - powiedział podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski. Tym samym w Polsce potwierdzonych zostało 18 przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem. Według danych ministerstwa zdrowia 467 osób przebywa w szpitalach w związku z podejrzeniem zakażenia. 1014 osób dodatkowo objętych zostało kwarantanną, a ponad cztery tysiące osób - nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz wideo Minister zdrowia potwierdza kolejny przypadek zachorowania na koronawirusa

18. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Bilans koronawirusa w Polsce i na świecie

- Rozszerzamy zakres kontroli sanitarnej na granicę polsko-ukraińską, polsko-białoruską, polsko-litewską - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński i dodał, że punkty sanitarne powstaną także na południowej i zachodniej granicy. Od poniedziałku na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami przeprowadzane są kontrole sanitarne. Straż Graniczna bada temperaturę kierowców oraz pasażerów przekraczających polską granicę. Zgodnie z zapowiedziami rządu kontrole obejmą też porty i pociągi PKP Intercity.

We wtorek rano liczba zakażonych koronawirusem na świecie osiągnęła wynik 114 544 osób. Do tej pory z tego powodu zmarło 4 026 osób. 64 tysiące osób uważa się za wyleczone. Najwięcej chorych zdiagnozowanych zostało w Chinach. Tam do tej pory zakażonych zostało 80 756 osób. Najwięcej przypadków odnotowanych zostało do tej pory we Włoszech (9 172), Korei Południowej (7 513), Iranie (7 161), Francji (1 412), Hiszpanii (1 231) oraz Niemczech (1 224).

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (137)
18. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Szumowski: Dodatni wynik w województwie mazowieckim
Zaloguj się
 • Andrzej Cz-cz

  Oceniono 24 razy 18

  Gdzie na Mazowszu? Chciałbym wiedzieć jakich miejsc unikać. Po co te niedomówienia i robienie tajemnicy z faktów, o których powinno się informować.

 • konigin

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawe ile przypadkow korony wsrod tych, ktorzy masowo wrocili po ferich zimowych z Wloch, uznali za przypadki zwyklej grypy?

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 13

  Minęła już godzina 11, Prezes się wyspał, więc i komunikaty o ILOŚCI ujawnionych chorych, jest z kim konsultować. Więc do wieczora, NA PEWNO liczba ta znacząco wzrośnie... :-)

 • sadd

  Oceniono 14 razy 12

  Kaminski to ten co szczeka po pijaku?

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 10 razy 10

  Jak się ma ta liczba do ilości przeprowadzonych testów ?????????????????

 • arreis65

  Oceniono 9 razy 9

  po cichu i niepostrzeżenie z polskich szpitali znikają łóżka. Od stycznia 2019 ubyło ich już 15 tys. To tak, jakby z dnia na dzień zlikwidować 50 małych szpitali! Lekarze biją na alarm, że wkrótce nie będzie gdzie pacjentów leczyć - tak rządzi szmateusz morawiecki powszechnie znany kłamca i reszta pissofskiej rządowej mafii !!!

 • karolhenryk

  Oceniono 13 razy 9

  Ciekawe jak to jest z tym ogłaszaniem.
  Już wczoraj wieczorem Duda powiedział o 18 przypadkach.
  Dziś rano Ministerstwo Zdrowia wciąż podawało tylko 17 przypadków.
  Teraz ogłaszają ten 18sty.
  Wygląda na to, że to oficjalne ogłaszanie nie ma nic wspólnego z faktycznym wykryciem przypadków, a raczej stoi za tym tylko decyzja o momencie ogłoszenia.

 • semigetuza

  Oceniono 8 razy 8

  Siedziba Frontexu na Woli. Zarazę przywiozła Hiszpanka. Dziś ewakuowano 300 pracowników z biurowca, budynek do dezynfekcji, ludzie na kwarantannę.
  W szkole oficerskiej w Dęblinie dziś rano wirusa znaleziono u podchorążego.
  Tyle w temacie prawdziwych informacji podawanych przez władze.
  Łżą i kłamią jak zwykle'
  Andrzej Cz-cz
  Masz odpowiedź, Kolego

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 8

  A w Wolsce dalej lud biega na msze - i łyka hostię ze "świętych" rączek :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX