Poznań. Zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. "Profilaktyka koronawirusa"

Od środy 11 marca szkoły, przedszkola i żłobki, ale też baseny i ogród zoologiczny w Poznaniu zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Władze miasta chcą w ten sposób zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem.
Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

W poniedziałek w Poznaniu stwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Jak informuje "Wyborcza" jest nią ponad 50-letnia kobieta, która do szpitala trafiła już w niedzielę. Pacjentka jest w stanie ciężkim, znajduje się w śpiączce. Cierpi też na inne poważne schorzenia. Nie była ostatnio za granicą, ale miała kontakt z osobą, która niedawno wróciła z Włoch.

Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte na dwa tygodnie w Poznaniu. "Profilaktyka koronawirusa"

"Od juta szkoły, przedszkola, żłobki, baseny i zoo zamknięte na dwa tygodnie decyzją władz miasta. - Trochę dmuchamy na zimne, profilaktyka najważniejsza - powiedział wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski" - czytamy na Twitterze dziennikarki Radia Zet.

Wcześniej w Poznaniu odwołano duże imprezy masowe: Poznań Motor Show, Salmed czy Targi Domów i Mieszkań. W stolicy Wielkopolski nie odbędą się także kongresy medyczne. Decyzje te związane są z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje przeniesienie imprez masowych na inne terminy.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odwołały wykłady dla studentów aż do 15 maja. Zarządzenie uczelni może zostać przedłużone, jeśli będzie tego wymagała sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (134)
Poznań. Zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. "Profilaktyka koronawirusa"
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 33 razy 21

  Wirus w najmniejszym stopniu dotyka dzieci i młodych ludzi.
  Nie jest też dla nich szczególnie groźny.
  KOSCIOŁY TRZEBA ZAMKNĄĆ!
  Bo tam gromadzą się ludzie z grupy największego ryzyka!
  Jasne?

 • punter

  Oceniono 29 razy 19

  Czy to już panika ?
  Na basen wejść nie można, ale do autobusu komunikacji pełnego ludzi stojących twarzą w twarz w ścisku to już tak ...
  Wot, logika

 • antoszek22

  Oceniono 18 razy 18

  Gowin spóźnił się o tydzień z wydaniem rozporządzeń dotyczących studentów zagranicznych wracających i przybywających do Polski w tym tych z Hiszpanii i Włoch a dziś z dumą oświadczył że nikt nie zachorował .
  Tyle ze nikt nie wie czy część z nich nie przeszła wirusa bezobjawowo zarażając innych .

 • dejtrejder

  Oceniono 21 razy 11

  Środki zapobiegawcze są całkowicie bez sensu. Zamykanie szkół itp jedynie nieco spowolni wirusa lecz go nie wyeliminuje. I tak wszyscy się w końcu zarazimy i część z nas nie przeżyje. Po prostu ziemia jest przeludniona więc przyroda znalazła sposób na szkodnika. W średniowieczu było około 200 milionów osób na całym świecie i przynajmniej mieli czystą wodę w rzekach i pełno ryb nie skażonych metalami ciężkimi. Kaszy też roundupem nie pryskali. Każdy człowiek przeszedł grypę czemu ma koronawirusa nie przejść? Najwyżej wszyscy umrzemy. Co jest bardzo prawdopodobne...

 • ssc1

  Oceniono 27 razy 11

  I dobrze!
  Zgasić w zarodku to chyba najlepsza lekcja z Chin, Włoch, USA

  Rząd dalej czeka na zgony zarażonych?

 • dejtrejder

  Oceniono 11 razy 9

  Pracownicy budowlani powinni pracować zdalnie. Z domu, telepatycznie będą układać cegły i mieszać zaprawę. Przy butelce alpażki :)

 • camel_3d

  Oceniono 17 razy 7

  powalilo ludzi do konca

 • gustaw.wisnia

  Oceniono 20 razy 6

  Bardzo mądra decyzja! Dorośli zdają sobie sprawę z konieczności reżimu higienicznego. Dzieci niestety podchodzą do zagadnienia, mówiąc delikatnie, lekceważąco: palec w nosie, kichanie w dłonie, wycieranie nosa w dłonie, zero mycia rąk po wyjściu z toalety. Te dzieci potem idą do domu. Nie muszę tłumaczyć co dalej? Poza tym imprezy masowe zakazane, a szkoły z 500 i więcej uczniami już nie? W zamkniętych klasach i niezwykle czystych toaletach? poważnie?

 • korowk

  Oceniono 15 razy 5

  Czy tą kobietę nie doprowadziła by do tego stanu zwykła grypa jeśli ma ciężkie schorzenia ludzie co z waszymi mozgami bardziej się zastanawiam czy jednocześnie z tym koronowirusem nie rozszerza się jakieś gąbczaste zwyrodnienie mózgu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX