Pogoda na dziś - środa 11 marca. Rano sporo deszczu, po południu więcej słońca

Pogoda na dziś - środa 11 marca. Nad ranem w większej części kraju zapowiadane są przelotne opady deszczu, które ustaną w ciągu dnia. Po południu więcej szans na słońce we wszystkich regionach - jedynym wyjątkiem będą południowe powiaty Polski.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

W środę w całym kraju prognozowana jest bardzo wyrównana temperatura. Maksymalnie termometry pokażą od 9 do 11 stopni. Ciepło będzie również w nocy- do 6-8 stopni.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnej Polski

Najniższa temperatura w środę zapowiadana jest dla Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego i Suwałk. W tych miejscowościach będzie maksymalnie 9 stopni. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim i świętokrzyskim termometry pokażą 10 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Mazowsza, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska oraz Ziemi Lubuskiej i Opolskiej. Będzie tam około 11 stopni. W nocy temperatura spadnie do 6 stopni na północy i 8 stopni na południu kraju.

Pogoda na dziś - środa 11 marca.Pogoda na dziś - środa 11 marca. gazeta.pl

Opady. W całej Polsce spore opady deszczu

W nocy z wtorku na środę prognozowane jest duże zachmurzenie, które zacznie się zmniejszać w ciągu dnia. Przelotne opady deszczu pojawią się we wszystkich województwach. Najbardziej intensywnych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy północno-zachodniej Polski. Dodatkowo wieczorem deszcz i deszcz ze śniegiem spadnie w południowych powiatach województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wiatr umiarkowany, później też silny i porywisty. Na północy porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. W wysokich partiach gór może wiać do 100 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: