Kucharz pochodzący z Chin pobity we Wrocławiu. Wcześniej został nagrodzony za promowanie miasta

We Wrocławiu miało dojść do dotkliwego pobicia Chenshenga Li - obywatela Polski chińskiego pochodzenia, znanego w stolicy Dolnego Śląska kucharza. - Mąż był uderzany prosto w twarz i mocno krwawił - powiedziała portalowi gazetawroclawska.pl żona mężczyzny.

Jak opisuje gazetawroclawska.pl do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 19.30. Chensheng Li wyszedł z restauracji Kuchnia Marche, w której pracuje. Szedł ulicą Świdnicką w stronę Powstańców Śląskich. Portal informuje, że na wysokości przejścia pod wiaduktem kolejowym zaczepiła go grupa młodych osób.

Pobicie kucharza z Chin we Wrocławiu

Najpierw napluli mu w twarz, później pobili, a następnie uciekli. - Na całe szczęście do leżącego na ziemi męża szybko podbiegł przypadkowy przechodzień i zaczął mu udzielać pomocy, angażując w to kolejne znajdujące się w pobliżu osoby. Mąż był uderzany prosto w twarz i mocno krwawił, dobrze że znaleźli się ludzie, którzy od razu mu pomogli - mówi portalowi żona kucharza, który po pobiciu trafił do szpitala.

Zobacz wideo Podtrzymywał miotłą lusterko, prowadząc autobus pełen pasażerów. Nagranie wrocławskiej policji

Rodzina Li od wielu lat mieszka we Wrocławiu. Kucharz w przeszłości został nagrodzony przez prezydenta Rafała Dutkiewicza za promowanie miasta jako miejsca przyjaznego obcokrajowcom. 

Pobicie miało zostać zgłoszone na komisariacie policji przy ul. Ślężnej, z którego - jak pisze portal - odesłano państwo Li do komisariatu przy ul. Trzemeskiej. Zwróciliśmy się do wrocławskiej policji z prośbą o informacje o zdarzeniu. Usłyszeliśmy, że rzecznik zbiera informacje na ten temat. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (232)
Kucharz pochodzący z Chin pobity we Wrocławiu. Wcześniej został nagrodzony za promowanie miasta
Zaloguj się
 • Radek Musiol

  Oceniono 129 razy 115

  Polskie bydło powstało z kolan przy aprobacie władzy i kościoła. Najgorsze cechy narodowe wychodzą u Polaków ksenofobia i nietolerancja.
  Ile jeszcze stref wolnych od czegos wprowadzą? A ludek tylko w rytmie disco polo przyklaskuje.

 • ochujek

  Oceniono 69 razy 55

  Potomkowie szmalcowników trzymają się mocno. Faszyści bezkarni, tak jak kościelni pedofile.

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 68 razy 52

  Wolactwo w akcji. Patrz Europo jak dobrze mozna zyc!

 • swru

  Oceniono 59 razy 47

  Kibole, głupota, disco polo i bicie obcych. A rząd i kościół tylko dopingują tę hołotę i podjudzają

 • uthark

  Oceniono 53 razy 41

  Niektórzy politycy chcą Polski "spójnej etnicznie, kulturowo i religijnie". Być może dlatego został pobity ten obywatel Polski. Na pewno jest znacznie lepszym obywatelem niż ci, którzy go bili.

 • dmbdmb

  Oceniono 49 razy 37

  Suweren walczy z koronawirusem. Zbić termometr, zbić Chińczyka, zapić brak jaj i strach wódką.

 • aprilapril

  Oceniono 40 razy 36

  Panienka święta im kazała polski bronić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX