Pogoda. To już prawdziwa wiosna! Nawet 18 stopni na zachodzie kraju. Będzie też silnie wiało

Pogoda. W czwartek w całej Polsce prognozowane jest znaczne ocieplenie. Na zachodzie i południu termometry mogą pokazać nawet 18 stopni Celsjusza. Takie temperatury nie utrzymają się jednak zbyt długo.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie.

Jak podaje tvnmeteo.pl za ocieplenie odpowiadać będzie niż, który znajduje się obecnie nad Atlantykiem. W Irlandii przyniósł on już spore ocieplenie, a w następnych dniach będzie przedzierał się do Europy Środkowej.

Prognoza pogody dla Polski: od środy ocieplenie, ale też silne porywy wiatru

Ocieplenie odczujemy już w środę. W województwie dolnośląskim będzie 14 stopni. Równie ciepło, 13 stopni, zapowiadanych jest w Kielcach, Katowicach i Opolu. W pozostałych województwach termometry pokażą od 11 do 12 stopni.

Jeszcze cieplej będzie w czwartek 12 marca. We Wrocławiu i Opolu termometry mogą pokazać nawet 18 stopni. W województwie mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim będzie z kolei 16 stopni. Według wstępnych prognoz w pozostałych regionach będzie od 12 do 15 stopni.

Chociaż temperatura będzie zdecydowanie wyższa niż w ostatnich dniach, to razem z ociepleniem należy spodziewać się także przelotnego deszczu. W środę najbardziej intensywne opady prognozowane są na wschodzie kraju. W czwartek padać będzie przede wszystkim na zachodzie i północy Polski.

Nowy front atmosferyczny przyniesie też silne porywy wiatru. W całym kraju mogą dochodzić do 65-80 kilometrów na godzinę. Wpływ niżu na pogodę w Polsce zakończy się najprawdopodobniej już w piątek. Wtedy też termometry pokażą w ciągu dnia maksymalnie od 8 do 10 stopni.

Więcej o: