Już 15 przypadków koronawirusa. Trzech nowych pacjentów w Raciborzu. Mapa zakażeń w Polsce

W poniedziałek 9 marca w Polsce odnotowane zostały nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Aktualnie jest to 15 osób, które leczone są w szpitalach w Szczecinie, Ostródzie, Warszawie, Wrocławiu, Raciborzu, Zielonej Górze i Krakowie.

W Polsce zdiagnozowano już 15 pacjentów, u których wykryto zakażenie koronawirusem. Gdzie przebywają zakażeni SARS-CoV-2?

Koronawirus w Raciborzu. Gdzie przebywają pacjenci zakażeni koronawirusem?

  • Szczecin - 2 przypadki
  • Ostróda - 2 przypadki
  • Warszawa - 2 przypadki
  • Wrocław - 2 przypadki
  • Racibórz - 5 przypadki
  • Zielona Góra - 1 przypadek
  • Kraków - 1 przypadek

W poniedziałek 9 marca potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Krakowie. Jak podaje "Wyborcza", pacjent to ponad 60-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Włoch. W niedzielę zgłosił się on do szpitala z objawami choroby.

W Warszawie przebywa młody mężczyzna, który w ostatnim czasie wrócił z Włoch oraz obywatelka Hiszpanii, która przyjechała do Polski z Niemiec.

W Raciborzu jedną z zakażonych jest "pacjentka w sile wieku", która ostatnio przebywała w kwarantannie i - po zaobserwowaniu objawów - od razu została przewieziona do szpitala. Wcześniej w tym samym szpitalu umieszczony został mężczyzna, który wrócił do Polski autokarem z Włoch. W poniedziałek zdiagnozowane zostały trzy nowe przypadki - informacje te potwierdziła dyrekcja tamtejszego szpitala.

We Wrocławiu przebywa 73-letni pacjent, który koronawirusem najprawdopodobniej zaraził się od swojego syna, który jest leczony w Stanach Zjednoczonych w związku z zachorowaniem na COVID-19. Mężczyzna choruje na nadciśnienie i jest w grupie ryzyka. U pacjenta stwierdzono niewydolność płuc, jego stan jest ciężki. Innym pacjentem jest 26-latek, który wrócił z Wielkiej Brytanii.

Dwie osoby leczone są także w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Koronawirus został u nich zdiagnozowany w piątek. Wcześniej pacjenci przebywali w północnych Włoszech.

W Ostródzie leczone są z kolei dwie osoby, które podróżowały z Niemiec z pierwszym zakażonym SARS-CoV-2. Pacjent zero to 66-latek, który przebywa aktualnie w szpitalu w Zielonej Górze.

Zobacz wideo Wiceprezydent USA: Leki na koronawirusa mogą być gotowe już latem, szczepionka pod koniec roku [Źródło: RUPTLY/x-news]

Zobacz również:

Więcej o: