Jest formalna skarga na abp. Głodzia ws. ks. Jankowskiego. Wpłynęła do Watykanu

Jak podaje "Wprost", do watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów wpłynęła formalna skarga na abp. Sławoja Leszka Głódzia. Potwierdziła to nuncjatura. Wcześniej zaprzeczano, że w sprawie gdańskiego metropolity toczy się jakiekolwiek postępowanie.

Chodzi o skargę dotyczącą zaniechania przez abp. Głódzia podjęcia "stosownych działań zmierzających do wyjaśnienia zasadności przedstawionych zarzutów dotyczących molestowania seksualnego Barbary Borowieckiej przez księdza Henryka Jankowskiego".

Nuncjusz apostolski zapewnia, że żadna sprawa się nie toczy. "Wprost": To nieprawda

W poniedziałek 2 marca - po wielu próbach - wierni archidiecezji gdańskiej spotkali się z nuncjuszem apostolskim w Polsce, Salvatore Penacchio. Według relacji osób, które uczestniczyły w spotkaniu, przedstawiciel papieża zapewniał, że żadna sprawa przeciwko duchownemu się nie toczy, ponieważ do Watykanu nie wpłynęło oficjalne pismo.

Jak podaje "Wprost", jest to nieprawda, ponieważ w grudniu ubiegłego roku do prefekta watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów, kardynała Marca Quelleta, wysłane zostało zawiadomienie w tej sprawie na podstawie dekretu papieskiego.

W sobotę 21 marca pod nuncjaturą ma się odbyć protest pod hasłem "Dość przemilczania prawdy".

Zobacz wideo Rada Gdańska pozbawiła ks. H. Jankowskiego honorowego obywatelstwa i zdecydowała o rozbiórce jego pomnika
Więcej o: