Koronawirus w Krakowie. Dyrektor szpitala potwierdza 12 przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce

U pacjenta przebywającego w szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie testy potwierdziły obecność koronawirusa. Informację tę przekazał dyrektor placówki.

Dyrektor Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, dr n. med. Jerzy Friediger potwierdził w rozmowie z LoveKraków.pl, że zdiagnozowany został kolejny, 12 przypadek zakażenia koronawirusem u pacjenta w Polsce.

12 przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, pierwszy przypadek w Krakowie

Na razie szpital nie przekazał informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Nie wiadomo też, czy chory przebywał wcześniej w krajach, w których odnotowane zostały przypadki zachorowań. 

Z ustaleń "Wyborczej" wynika, że zakażony SARS-CoV-2 jest ponad 60-letni mężczyzna, który niedawno był na nartach we Włoszech. Pacjent w niedzielę zgłosił się do szpitala z objawami choroby.

Jego stan jest dobry. Pacjent przebywa w izolatce. Czuje się dobrze

- przekazał dziennikarzom dyrektor szpitala w Krakowie.

Zobacz wideo Lubnauer: Oczekujemy od rządu, że będzie przygotowany

W niedzielę 8 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Stan jednego z pacjentów, który przebywa w szpitalu we Wrocławiu, określany jest jako ciężki. 73-latek prawdopodobnie zakaził się od syna, który także leczony jest na COVID-19 w szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna choruje na nadciśnienie, jest w grupie ryzyka.

Zobacz również:

Więcej o: