Koronawirus w Polsce. Pierwszy zakażony pacjent czuje się gorzej "Lekarze robią wszystko, co można"

Odizolowany w szpitalu w Zielonej Górze pacjent poinformował dziennikarzy "SE", że zmaga się z nawrotem objawów choroby. Zakażony koronawirusem 66-latek przekazał, że mimo przyjmowania dużej ilości różnych leków, ostatnio wróciła mu gorączka.

Pan Mieczysław skontaktował się z dziennikarzami "Super Expressu", którym wyznał, że ponownie cierpi na wysoką gorączkę. Mężczyzna miał nadzieję, że opuści izolatkę już w tym tygodniu. Brak poprawy każe sugerować, że hospitalizacja pierwszego Polaka zakażonego koronawirusem jednak się przedłuży.

Pacjent ze szpitala w Zielonej Górze znów źle się czuje. "Lekarze robią wszystko, co można"

- Gorączka powróciła. Mam znowu 39,3 stopnia - napisał zakażony wirusem mieszkaniec Cybinki. - Albo się przeżyje, albo się nie przeżyje. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Dostaję takie leki, jakie mam dolegliwości. Na ból głowy, na ciśnienie, na kaszel… Do tego dochodzą kroplówki. Lekarze robią wszystko, co można - dodał 66-letni pacjent, który przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Zobacz wideo Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce: pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze, przyjechał z Niemiec

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych przypadkach pacjentów zakażonych koronawirusem. Łącznie jest to już 11 przypadków w Polsce. W większości są to osoby, które przyjechały do kraju z zagranicy. Według ostatnich danych resortu zdrowia w całej Polsce w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 168 osób, 932 osoby poddane są kwarantannie domowej, a ponad 7 tysięcy objęto nadzorem epidemiologicznym. 

Czytaj więcej:

Więcej o:
Komentarze (203)
Koronawirus. Pierwszy zarażony w Polsce pacjent czuje się gorzej "Lekarze robią wszystko, co można"
Zaloguj się
 • bamapo

  Oceniono 72 razy 38

  "Lekarze robią wszystko co można...". Zapomniano dodać: ...przy ograniczonym budżecie. Sytuacja chorych byłaby lepsza gdyby nie pislamskie cięcia w służbie zdrowia kosztem propagandy służącej do utrzymywania słupków.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 43 razy 33

  Szanowni podróżnicy. We Wrocławiu walczy o życie zarażony przez podróżującego syna 70-latek. Takie są skutki Waszej "odwagi" i lekceważenia zasad ostrożności. Wam nic nie będzie, jeśli jesteście młodzi, ale pozarażacie swoich rodziców, dziadków albo rodziców i dziadków osób, z którymi się stykacie w sklepach czy w pociągach. Pozarażacie i pozabijacie. Czy naprawdę nie możecie usiedzieć na d.pach przez miesiąc?
  Oby ten starszy pan przeżył. Ale jeśli się nie uda, to synek-podróżnik będzie miał do końca życia wyrzuty sumienia.

 • jan.w2

  Oceniono 26 razy 20

  Lekarze nic nie mogą, bo na koronkowego wirusa nie ma leku. To co robią, to działania pozorne, podawanie placebo i środków które nie pomogą. Jak organizm sam nie pokona patogenu, to niestety pacjenta czeka zgon.

 • sluchacz_2_sort

  Oceniono 26 razy 18

  Współczuje. I boje sie o moja rodzine.
  Ale zobaczcie jak dobrze radza sobie Niemcy. U nich NIKT nie umarł. We Francji, Hiszpanii, przy liczbie pow.1000 - sa zgony. U Niemców nie.... Wiec niech pisowe tronie na narzekają na "zlych Nieców" tylko zazdroszczą i pomysla!

  Germany
  Confirmed: 1 040
  Deaths: 0
  Recovered: 18
  Active: 1 022

 • nightmaress2

  Oceniono 13 razy 11

  Przy tak wartościowym i wspaniale zbilansowanym pożywieniu jakie serwuje się chorym w polskich szpitalach, jest bardzo zaskakujące, że ktokolwiek opuszcza szpital w lepszym stanie niż tam trafił.

 • montagnes44

  Oceniono 13 razy 11

  Życzę dużo sił do walki z koronawirusem i szybkiego powrotu do zdrowia.

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 11

  A przecież WSZYSTKO szło jak po maśle....
  I procedury, i badania, i transport i w ogóle cuda-wianki. A ty proszę - ZONK... Więc może panie ministrze MNIEJ propagandy a WIĘCEJ pokory, bo jak naprawdę działa nasza służba zdrowia, to widzimy. I widzimy też, że nawet LEPIEJ od nas przygotowani, nie dają sobie z tym koronowirusem rady.... :-(

 • matylda1001

  Oceniono 11 razy 9

  Przed chwila w INFO mówili, że w prasie pojawiły sie informacje, że ten pacjent czuje sie gorzej i że to nieprawda. Wyjaśnili że jego stan się wcale nie pogorszył, czuje się lepiej i wraca do zdrowia. No i komu teraz wierzyć? Pisiej szczujni czy "Super Expressowi" - poziom podobny.

 • awake1

  Oceniono 11 razy 9

  działania pozorne, w Tajlandii i Chinach dawali leki na HIV plus na SARS, z dobrym skutkiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX