Pogoda na dziś - wtorek 10 marca. Deszcz jedynie na zachodzie i północy

Pogoda na dziś - wtorek 10 marca. W pierwszej części dnia czekają nas spore rozpogodzenia i brak jakichkolwiek opadów. Pod wieczór deszcz pojawi się w północnej i zachodniej Polsce.

We wtorek meteorolodzy zapowiadają całkiem ciepły dzień z temperaturą maksymalną sięgającą do 9-11 stopni. W nocy temperatura spadnie natomiast do 2-5 stopni, a przymrozki pojawią się jedynie w rejonach podgórskich Karpat.

Temperatura. Dziś najwyższa temperatura na Dolnym Śląsku 

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś w województwie pomorskim, podlaskim i podkarpackim, gdzie będzie 9 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia. Termometry pokażą tam 11 stopni. W pozostałych regionach: w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim zapowiadanych jest 10 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 10 marca.Pogoda na dziś - wtorek 10 marca. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie w drugiej części dnia

Rano zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero w drugiej części dnia w zachodniej i północnej Polsce przewidywane jest zachmurzenie duże. Deszcz pojawi się wieczorem w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

Zobacz wideo Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

W górach i rejonach podgórskich możliwe są słabe opady śniegu. Wiatr umiarkowany, z upływem dnia wzmagający się do silnego. Nad morzem może wiać w porywach do 75 km/h, a w górach do 100 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: