Koronawirus w Polsce. GIS zaleca odwołanie imprez masowych

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 uczestników, które odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dotychczas w Polsce stwierdzono 11 przypadków zakażenia.

W niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkie imprezy masowe powyżej 1000 osób, które organizowane są w pomieszczeniach zamkniętych.

W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych

- czytamy na stronie GIS. Ponadto, organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka rozprzestrzenienia się koronawirusa. Decyzję podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach do Głównego Inspektora Sanitarnego. Ma to zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Jakie są objawy? Jak leczy się chorobę COVID-19?

Koronawirus w Polsce

Do tej poryw Polsce stwierdzono łącznie jedenaście przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie, Raciborzu, Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Ministerstwo Zdrowia: trzy nowe przypadki koronawirusa. Pacjenci to kobieta i dwaj mężczyźni

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?
Więcej o:
Komentarze (31)
Koronawirus w Polsce. GIS zaleca odwołanie imprez masowych
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 6 razy 2

  Im większa epidemia, tym więcej zarobią na tym pisiory. Podobno, znajomy Dudy założył spółkę za granicą, by handlować z podmiotami służby zdrowia.testami na koronawirusa.

 • rowerem999

  Oceniono 6 razy 2

  Włosi za późno się zorientowali i skutki widzimy teraz. Dlaczego nie zakazać już!!!!! Potem będzie za późno!! A centra handlowe????!!!!!

 • sokrates2.life

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy przez to przejdziemy, jedni bez objawów, inni w stanie krytycznym i gorszym. Nie pierwszy raz i nie ostatni.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 4 razy 2

  Tu nie ma zaleceń tylko rozporządzenie o zakazie masowych zgromadze i tyle. Sytuacja robi się wyjątkowa to i środki wyjątkowe. Za cudzą nieodpowiedzialność i głupotę zapłacimy wszyscy. Niektórym trzeba łopatologicznie. Brak zdecydowania we Włoszech no i są tego skutki. Żeby nie było mądry Polak po szkodzie !

 • tom-pek

  Oceniono 8 razy 2

  zwyczajna ludzka odpowiedzialność tylko może powstrzymać Koronawirusa...... setki powracających z zagranicy lada moment będą się włuczyć po Galeriach Handlowych

 • dorotapundyk

  Oceniono 8 razy 2

  W szkołach często mamy ponad 1000 osób. Też zamkniętych w pomieszczeniach.

 • doomsday

  Oceniono 3 razy 1

  Dwie rzeczy, które ministerstwa w Polsce powinne zrobić teraz.

  Ze wszystkich szpitali psychiatrycznych lżej chorzy pacjenci powinni zostać wypisani do domu, na czas epidemii.
  Szczególnie zagrożeni są pacjenci w Wojewódzkich Szpitalach dla Nerwowo Chorych, np. Dziekanka w Gnieżnie, Rybnik, Lubiąż, Kocborowo, Świecie, itp. W tych szpitalach
  w ogromnym tłoku przebywa aktualnie kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. Żyją w salach po 20 - 25 łóżek plus materace na podłodze między łóżkami . Przeciętna psychuszka w Polsce, to ok. 1000 pacjentów i 300 osób personelu. Pacjenci są osłabieni z powodu lekowania a nie leczenia. Jedzenie w tych szpitalach również jest głodowe.

  Trzeba uprzedzić bunty w Zakładach Karnych do jakich na pewno dojdzie. Od kilku dni władze we Włoszech zmagają się z buntami w więzieniach na terenie całego kraju. Kosztuje to masę wysiłku i środków.
  Trzeba pójść za Iranem, który tydzień temu czasowo zwolnił do domu 50 tysięcy skazanych, wszystkich tych, którzy mieli wyroki do 5 lat włącznie.

 • mozart

  Oceniono 5 razy 1

  No to sejm i senat też należy odwołać!

 • kkrispl

  Oceniono 6 razy 0

  Zamknąć i opieczętować kościoły przede wszystkim, a księży na księżyc albo na Madagaskar...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX