Ministerstwo Zdrowia: trzy nowe przypadki koronawirusa. Pacjenci to kobieta i dwaj mężczyźni

"Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie" - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych przypadkach wystąpienia koronawirusa w Polsce. "Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie" - informuje na Twitterze resort.

"Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą" - dodaje Ministerstwo Zdrowia. Pacjent z Warszawy to "osoba młoda, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch".

Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby, które kontaktowały się z pacjentami i poddają je kwarantannie - podkreśla resort.

Jak powiedziała w rozmowie z PAP cytowana przez portal Interia.pl rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka, starszy pacjent ma ponad 70 lat, jest w ciężkim stanie. Wirusem zakaził się od bliskich, którzy przyjechali ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Koronawirus w Polsce

Dotychczas w Polsce stwierdzono łącznie jedenaście przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie, Raciborzu, Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i we Wrocławiu.

Główny Inspektor Sanitarny w opublikowanym na swojej stronie internetowej komunikacie rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych, w których bierze udział więcej niż tysiąc osób. Chodzi o wydarzenia organizowane w pomieszczeniach zamkniętych.

Wcześniej GIS zalecał odwoływanie imprez masowych z udziałem dużej grupy cudzoziemców z krajów najbardziej narażonych na koronawirus - jak Włochy. Ze względów bezpieczeństwa zalecał także przekładanie wydarzeń, w których bierze udział duża liczba pracowników służby zdrowia.

Koronawirus. Czytaj także:

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO >>>

Jak niebezpieczny jest koronawirus? W 80 proc. przypadków choroba ma łagodny przebieg >>>

Po czym poznać, że masz koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia publikuje przydatną grafikę >>>

*** W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Łukasz Szumowski. Masz pytanie na temat koronawirusa, które chciałabyś/chciałbyś zadać ministrowi zdrowia? Prześlij je na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (426)
Ministerstwo Zdrowia: trzy nowe przypadki koronawirusa. Pacjenci to kobieta i dwaj mężczyźni
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 102 razy 76

  Zamiast skierować pieniądze na ratowanie narodu, to kasa poszła na telewizję, a oszczędza się na testestach,.odziezy ochronnej i zorganizowaniu służb, by ogarniał problem. Za chwilę będziemy tu mieć gorzej, niż w Wuhan. Jak zacznie chorować niezabezpieczony dostatecznie personel ,to będziemy mogli już tylko płakać.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 69 razy 57

  Owsiak zebrał w tym roku na zakup sprzętu medycznego kwotę 186 mln. złotych. Tą samą kwotę TVPiS przeżera w miesiąc. Ciekawe, czy Duda podpisując ustawę o TVPiS zadawał sobie pytanie, życie ilu obywateli będzie kosztować jego majowa reelekcja?

 • jael53

  Oceniono 72 razy 56

  Jasne. I wszystko dla chorych przygotowane - mogą zostać skierowani na oddział onkologiczny; lub- na Śląsku - na kardiochirurgię lub do szpitala psychiatrycznego. najważniejsze, że tuba propagandowa dostała megadoładowanie finansowe na najbliższą pięciolatkę.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 44 razy 38

  Po podPiSaniu ustawy o TVPiS hasło kampanii Dudy powinno brzmieć: "Po trupach do celu"

 • cozano

  Oceniono 35 razy 29

  Trzeba będzie wytoczyć najcięższą broń, czyli "różaniec do granic".

 • hunter54

  Oceniono 33 razy 29

  W Niemczech jest 28 000 łóżek do intensywnej terapii, w Polsce podobno 3 000 , to z czym na korono-wirusa.

 • stfur0000

  Oceniono 40 razy 28

  Na tych mapach widać świetnie biedę i totalny pie...ik w sporej części świata. W Polsce dopiero parę przypadków? Dokładnie z tego samego powodu co ich absolutny brak w Afryce.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 28 razy 26

  Wydaje mi się, że wiem za co telewizja dostała kasę - by przypadkiem nie pojawiło się zbyt dużo przypadków w trakcie kampanii wyborczej. Ale 25 maja to już może być przyrost nawet o 10.000%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX