Koronawirus. Skończyła się domowa kwarantanna kilkuset pracowników i uczniów szkoły w Oławie

Kwarantanna domowa uczniów i nauczycieli ze szkoły w Oławie (województwo dolnośląskie) dobiegłą końca. Kilkaset osób zostało nią objętych po tym, jak u jednego z uczniów stwierdzono podejrzenie koronawirusa. Badania dały jednak ujemny wynik na obecność patogenu.

Zakończyła się kwarantanna domowa uczniów i pracowników z  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie na Dolnym Śląsku - podaje Onet. Zarządzono ją w piątek 7 marca po tym, jak jeden z uczniów, którzy przebywał niedawno w Niemczech, źle się poczuł. Podejrzewano, że może być zakażony koronawirusem, a lekcje za wniosek sanepidu przerwano. 

Koronawirus w Polsce. Dotychczas jest osiem osób zakażonych

Dyrektor placówki Maria Domaradzka poinformowała, że wyniki badań ucznia wykazały, że nie jest on zakażony koronawirusem. Kwarantanną domową było objętych kilkuset uczniów i nauczycieli. W poniedziałek zajęcia w szkole będą się odbywały normalnie.

W Polsce potwierdzono jak dotąd osiem przypadków zakażenia koronawirusem. O dwóch ostatnich ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę 8 marca - to kobieta przebywająca w szpitalu w Warszawie i mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Raciborzu. Pozostali zakażeni to: pacjent "zero", czyli 65-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze, dwie osoby przebywające w szpitalu w Ostródzie (podobnie jak on podróżowały autokarem na trasie Niemcy-Polska), jedna osoba we Wrocławiu (26-letni mężczyzna z który przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii). Dwie osoby z pozytywnym testem na koronawirusa przebywają także w szpitalu w Szczecinie (to małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu, które niedawno wróciło z Włoch).

*** W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Łukasz Szumowski. Masz do ministra zdrowia pytanie na temat koronawirusa, które może zostać mu zadane w naszym studiu? Prześlij je na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o: